„Myślimy o jutrze – działamy dziś” to projekt przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu, który znalazł się w 2019 roku wśród 46 podmiotów z całego kraju wyłonionych w konkursie „Od zależności do samodzielności” organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Projekt o wartości prawie 70 tysięcy zł (69.210 zł) skierowany jest do rodzin wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera.
„Myślimy o jutrze – działamy dziś” jest czwartym projektem realizowanym przez Ośrodek na terenie Lublińca mającym na celu podniesienie jakości życia dzieci dotkniętych różnorodnymi zaburzeniami rozwoju. Realizatorzy projektu wyrażają nadzieję, że obecny projekt, jak i poprzednie trzy w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy funkcjonowania dzieci w rodzinach i najbliższym otoczeniu, a także poszerzają wiedzę na temat zaburzeń rozwoju dzieci i metod pracy z nimi, wskazują na potrzebę utrwalania tej wiedzy i kontynuacji rehabilitacji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.