Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

To będzie wyjątkowy czas w Miejskim Domu Kultury - w tym tygodniu w szczególności zapraszamy wszystkie Panie na V Lubliniecką Galę „Być Kobietą”.  Jednak to nie wszystko co przygotowaliśmy, to będzie tydzień pełen wrażeń:
 
11.03. Poniedziałek:
 
Poniedziałkowy trening? Zacznij dzień pełen energii:
9:00 Regeneracyjna Joga od podstaw
18:45 Zumba
19:45 Aerobik
 
Dla chętnych nauki języka obcego:
17:00 język japoński z Akemi
 
Kino „Karolinka” zaprasza:
8:30„Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” - czyli prelekcje i projekcje kinowe dla uczniów.
16:00 „Jak wytresować smoka 3” - kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci z przebojowej serii filmów animowanych „Jak wytresować smoka". Dwie pierwsze części serii (obsypane nagrodami, w tym nominacjami do Oscara) przyciągnęły do kin tłumy fanów (w każdym wieku) i zarobiły ponad 1,1 miliarda dolarów!
18:00 i 20:45 „Kobiety mafii 2” - Patryk Vega w „Kobietach mafii 2” zabierze nas w „rozpędzoną podróż przez trzy kontynenty i znów da nam spory zastrzyk adrenaliny”. Będą: przemyt narkotyków, gangi złodziei samochodów, pościgi, strzelaniny i nieoczekiwane zwroty akcji…
 
12.03. Wtorek:
 
Niezmiennie zachęcamy do udziału w:
9:30 Tabata + Stretching
11:00 Joga z Małgorzatą Miśkowicz
 
A wieczorem:
19:30 Klub zdrowego stylu życia
20:30 Joga dla „wyjogowanych”
 
Warto uczyć się języków obcych, zapraszamy na kurs:
17:00 nauka japońskiego z rodowitą Japonką – Akemi
 
Kolejne, warsztaty Akademii Kreatywności zapowiadają się bardzo interesująco:
17:30 „Ciesz się szyciem – eko torby”. Za chwilę wiosna! Przywitaj ją piękną, kolorową, własnoręcznie uszytą eko torbą!
 
Wtorkowe propozycje Kina „Karolinka” i ostatnia szansa by zobaczyć:
16:00 „Jak wytresować smoka 3” - przed Czkawką i Szczerbatkiem zupełnie nowe przygody – mnóstwo niebezpieczeństw, wielkie wyzwania, niezwykła wyprawa w nieznane oraz… miłość. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. 
18:00 i 20:45 „Kobiety mafii 2” - to porywająca i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w pięciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Kolumbii i Maroko
 
13.03. Środa
 
Od rana działa:
9:00 Klub zdrowego stylu życia
 
Wydarzenie dnia!
 
Burmistrz Miasta Lublińca zaprasza wszystkie lublińczanki na V Lubliniecką Galę „Być Kobietą”. Start godz. 17:00!
 
A w programie:
wernisaż wystawy plakatów pt.: „Prawa kobiet = Prawa człowieka”
wykład Ewy Kustwan-Mróz „Tyle mam na głowie, że skończę na połowie - czyli jak być współczesną kobietą”
spotkanie z trenerem personalnym Fitness Clubu X-KINETIC
wręczenie Nagrody Specjalnej „Kapelusza Edyty 2019”
koncert Roberta Janowskiego. Artysta zaprezentuje autorskie utwory jak i znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!
 
14.03. Czwartek
 
Wiosna coraz bliżej, zadbaj o siebie:
9:30 Body Ball
18:00 Joga dla każdego
19:30 Aerobik
 
Wydarzenia dnia!
 
Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Emdek po japońsku”, które odbędzie się w Galerii pod Glinianym Aniołem:
18:00 Wykład pt. „Japonka między stereotypem a rzeczywistością” poprowadzi Mirosław Błaszczak - wieloletni dyrektor Instytutu Polskiego przy Ambasadzie Polskiej w Tokio. Kiedy myślimy o kobietach z Kraju Kwitnącej Wiśni wyobraźnia podsuwa nam obraz tajemniczej gejszy. Warto jednak odrzucić stereotypy i dowiedzieć się jakie wzorce kobiecości obowiązywały w Japonii dawniej, a jakie obowiązują obecnie. 
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!
 
15.03. Piątek
 
10:00 odbywają się eliminacje powiatowe do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych
 
Premiery Kina „Karolinka”:
16:00 „O psie, który wrócił do domu” - poruszająca historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek 
W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach
18:00 i 20:00 „Całe szczęście” – polska komedia romantyczna, w rolach głównych m.in.: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maksymilian Balcerowski, Marieta Żukowska, Joanna Liszowska oraz Tomasz Sapryk
 
16.03. Sobota
 
Kino „Karolinka” zaprasza na sobotnie odsłony filmowe:
16:00 „O psie, który wrócił do domu” – to piękna, pełna przygód historia o psie, który wyrusza w długą, pełną przygód drogę, aby odnaleźć swojego właściciela
18:00 i 20:00 „Całe szczęście” - W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska).
 
17.03. Niedziela
 
10:00 i 14:00 Onkochusty - Miejski Dom Kultury zachęca do udziału w charytatywnej akcji szycia onkochust, które zostaną przekazane do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. NIE MUSISZ BYĆ EKSPERTEM W SZYCIU!!! Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć ten szczytny cel. Jak możesz pomóc?
- dołączyć do nas w dniu akcji
- przynieść maszynę do szycia lub zająć inne stanowisko np. przy wykrawaniu formy z materiału lub przy żelazku
- zakupić i dostarczyć cegiełkę w formie materiału (TKANINA BAWEŁNIANA 100%, 2 mb.)
Koordynatorką akcji jest pani Katarzyna Jankowska, która w porozumieniu z wolontariuszkami: Anną Flak i Magdaleną Rudzińską postanowiła wesprzeć akcję, tworząc grupę w naszym mieście „Onkochusty - szyjemy uśmiech/oddział Lubliniec”
 
Kino „Karolinka” zaprasza na niedzielne seanse filmowe:
16:00 „O psie, który wrócił do domu” - to ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywróci wiarę w życie. Bo Bella właśnie taka jest, ktokolwiek stanie na jej drodze, od razu zakochuje się w niej. Film na podstawie bestsellerowej powieści autora hitu „Był sobie pies” to pełna emocji, podnosząca na duchu odyseja, której najjaśniejszym punktem jest bezwarunkowa, absolutna miłość między psem a człowiekiem.
18:00 i 20:00 „Całe szczęście” – historia o dwóch różnych charakterach, spojrzeniach na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie "sportowego trybu życia". Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta… Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć "Całe szczęście"?
 
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.