Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

24 kwietnia br., w postępowaniu konkursowym, został wybrany nowy dyrektor SP ZOZ-u w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji ustosunkowali się do kwalifikacji posiadanych przez kandydatów. Każdy z nich odpowiadał na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej czy obowiązków dyrektora SP ZOZ wobec pracowników. W wyniku tajnego głosowania bezwzględną liczbę głosów otrzymał dr Tomasz Piechniczek – dr Tomasz Piechniczek, wieloletni pracownik administracji samorządowej oraz spółek prawa handlowego, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki, który - jak sam mówi o sobie - kompetencje zawodowe uzupełnia cechami osobowości, życiowym doświadczeniem, horyzontami poznawczymi i gamą zainteresowań, a na bezludną wyspę zabrałby rodzinę, kolekcję płyt jazzowych i narty.

Przed nowym dyrektorem trudne zadanie ponieważ sytuacja lublinieckiego szpitala, podobnie jak innych szpitali powiatowych w całym kraju, jest dramatyczna. Złośliwi twierdzą, że to "mission impassible”. Narodowy Fundusz Zdrowia nie pokrywa realnych kosztów funkcjonowania szpitala i utrzymuje kontrakt na tym samym poziomie od wielu lat, co powoduje, iż powiat każdego roku musi finansować długi szpitala sięgające kilku milionów złotych.

My życzymy jednak Panu Dyrektorowi, aby w tej trudnej sytuacji zapaści finansowej ochrony zdrowia swoimi działaniami sprawił, iż nasz szpital przetrwa ten trudny okres.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.