Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Wczoraj na terenie powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-latek zatrzymany w Koszęcinie, który kierował Fordem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany na ulicy Witosa w Lublińcu, gdzie mundurowi dokonywali kontroli trzeźwości. Na widok policjantów kierujący samochodem marki Renault najpierw zatrzymał się, a następnie zawrócił swój pojazd chcąc uniknąć kontroli. Widząc to policjanci wsiedli do radiowozu i po chwili ustalili powód takiego zachowania. Okazało się, że 43-letni mężczyzna prowadził swój pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu. Już stracił prawo jazdy, a dodatkowo za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Rozprawy sądowej nie uniknie również 55-letnia mieszkanka Lublińca, która w godzinach wieczornych została zatrzymana do kontroli przez policyjny patrol na ul. Klonowej w Lublińcu. Jak wykazało badanie alkomatem poruszała się swoim jednośladem mając w organizmie prawie promil alkoholu.