Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

W poniedziałek 11 maja 2020 r. Stowarzyszenie Cognitis ogłosiło wyniki XI edycji konkursu ogólnopolskiego Talent za Talent. Miło nam poinformować, że w gronie 24 finalistów z całej Polski znaleźli się trzej tegoroczni maturzyści: Ewa Kaczorowska i Wojciech Fokczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz Julia Wieczorek – tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych.

Konkurs skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi i kompetencjami matematycznymi. Pierwszy etap trwał od 15 marca do 30 kwietnia. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu edukacyjnego w oparciu o realia życia codziennego. W następnym etapie najlepsi liderzy spotkają się w Warszawie na wydarzeniu, podczas którego sprawdzane będą ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i angażowania się w prace grupy. Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu Talent za Talent odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednak jego termin nie jest jeszcze znany z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Warto zaznaczyć, że konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak również patronatem wielu prestiżowych uczelni: min. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz patronatem medialnym: Perspektywy.

Jak należy wnioskować z powyższego, również zdalnie można brać udział w ciekawych projektach i kształtować swoją przyszłość. Daje to możliwość zdobywania kolejnych doświadczeń i osiągnięć, które korzystnie wpływają na rozwój przyszłej kariery zawodowej. Trzymamy kciuki za dalszy udział Ewy, Julii i Wojtka w projekcie i życzymy powodzenia! Brawo Wy!