W dniu 6 sierpnia br. na lublinieckim skate parku przy ul. Stawowej odbyła się impreza zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji i Urząd Miejski w Lublińcu w ramach wojewódzkiej akcji „Bezpieczny sk8park”.

W programie imprezy znajdowała się m. in. prelekcja poświęcona bezpiecznemu użytkowaniu skate parku, którą przedstawiły policjantki Monika Wacławek i Agnieszka Czyżewska. Wszyscy uczestnicy imprezy dostali ulotki propagujące zasady bezpieczeństwa na skate parku i pumptrackach.

Głównym punktem programu były zorganizowane przez Urząd Miejski konkursy dla dzieci i młodzieży w kategoriach jazdy na hulajnodze, deskorolce i rowerach BMX. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 20 osób.

W kategorii jazdy na hulajnodze zwyciężył Bartek Janota (12 lat), drugie miejsce zajął Mateusz Serafin (12 lat), a miejsce trzecie – Kacper Janota (10 lat).

W kategorii jazdy na deskorolce zwyciężyła Natalia Pruska (15 lat), drugie miejsce zajął Łukasz Mularczyk (14 lat), a miejsce trzecie – Fabian Sagan (11 lat).

W kategorii jazdy na rowerze BMX zwyciężył Maciek Słota (16 lat), drugie miejsce zajął Patryk Jarząbek (21 lat), a miejsce trzecie – Robert Wodarczyk (21 lat).

Zwycięzcy otrzymali puchary, których sponsorem był Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystki Rady Miejskiej w Lublińcu radny Adam Richter. Nagrody za II i III miejsce ufundował UM w Lublińcu, zdobywcy drugich miejsc otrzymali komplety ochraniaczy (ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki), a zdobywcy miejsc trzecich – słuchawki do telefonu komórkowego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali od Urzędu Miejskiego w Lublińcu nagrody pocieszenia w postaci lodów.

Wręczenia nagród dokonali Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Praworządności Rady Miejskiej radna Iwona Ochman. Policjantka Agnieszka Czyżewska oraz Józef Korpak Sekretarz Miasta Lubliniec.

Dziękujemy uczestnikom za udział w imprezie i wspaniałą zabawę.