Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Recepcjonista – jakie wymagania są stawiane przed kandydatami?

Wiele osób szukając możliwości zatrudnienia chce podjąć pracę jako recepcjonista. Nie wydaje się to bowiem praca ciężka, a jednak jest pełna wyzwań i możliwości sprawdzenia się w różnych sytuacjach. Są tu potrzebne w większym stopniu kompetencje miękkie niż twarde, jednak ważna jest znajomość w stopniu komunikatywnym przynajmniej jednego, a w większych ośrodkach coraz częściej dwóch języków obcych.

Recepcjonista – pożądane kwalifikacje

Aby zostać recepcjonistą nie trzeba ukończyć studiów wyższych. Jednak coraz częściej jest ono wymagane. Niewątpliwie pożądane jest ukończenie kierunków takich jak Zarządzanie czy Administracja. W przypadku starania się oo pracę w recepcji hotelowej oczywiście oczekiwanymi kandydatami będą osoby, które ukończyły Turystykę i rekreację lub Hotelarstwo. W przypadku pracy w służbie medycznej atutem będzie Zarządzanie w placówkach opieki medycznej i inne pokrewne kierunki. Niezbędna będzie również dobra znajomość języka angielskiego, a w przypadku lokalizacji hotelu bądź placówki medycznej blisko granicy również niemieckiego, litewskiego, ukraińskiego, białoruskiego lub rosyjskiego, a na południu Polski czeskiego lub słowackiego. Bardzo ważny jest również szereg umiejętności miękkich. Umiejętność nawiązywania kontaktów niewątpliwie do nich należy. Ważna jest również życzliwość, chęć pomocy innym, empatia, kreatywność oraz punktualność. Recepcjonista może pracować w wielu miejscach, dlatego wymagania mogą się nieznacznie różnić w poszczególnych placówkach czy firmach.

Dlaczego warto zostać recepcjonistą?

Praca recepcjonisty to doskonałe zajęcie na początek zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można dzięki niej zdobyć wiele kompetencji z zakresu pracy biurowej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by była to praca docelowa. Z czasem można bowiem liczyć na wyższe zarobki, a ponadto można bardzo wiele się nauczyć. To zajęcie dla osób, które nie boją się pracy pod presją czasu. Oferty pracy dla recepcjonistów pojawiają się bardzo często, gdyż istnieje stały popyt na odpowiednią i wykwalifikowaną kadrę pomocniczą. Warto przejrzeć np. portal Pracuj.pl. Dzięki ich pracy mogą bez przeszkód funkcjonować różne przedsiębiorstwa i instytucje. Recepcjonista jest osobą reprezentacyjną, gdyż to z nim jako pierwszym mają kontakt osoby po raz pierwszy przekraczające progi danej firmy.