Utrudnienia na drodze nr 789 w Woźnikach 20 lutego - KPP Lubliniec informuje
W nadchodzący wtorek, 20 lutego, mieszkańcy Woźnik mogą spodziewać się niemałych zmian w codziennym ruchu drogowym. Powodem są zapowiedziane protesty rolników, które wprowadzą zamieszanie w harmonogramie podróży wielu kierowców. Z myślą o bezpieczeństwie i płynności ruchu, apelujemy o cierpliwość i zwrócenie uwagi na zmiany w organizacji ruchu.
  1. 20 lutego, w godzinach popołudniowych, na drodze nr 789 w Woźnikach odbędzie się protest rolników.
  2. Protest rozpocznie się o godzinie 13:00 i planowane jest jego zakończenie o godzinie 17:00.
  3. Utrudnienia będą obejmować przejazd ciągnikami rolniczymi, co znacząco wpłynie na płynność ruchu w omawianym rejonie.
  4. Apelujemy do kierowców o zwiększoną ostrożność i stosowanie się do tymczasowych znaków oraz wskazówek służb porządkowych.

Rolnicy z powiatu lublinieckiego, wyrażając swoje niezadowolenie, wybiorą się w pochód, który przejdzie przez serce Woźnik. Spokój naszych dróg zostanie tym samym na kilka godzin zakłócony przez rój ciągników, które niczym żółwie w kolumnie, będą poruszać się między kluczowymi punktami miasta – od ronda przy ul. Dworcowej do ul. Florianek. Tym samym, w godzinach od 13:00 do 17:00, mieszkańcy oraz goście Woźnik mogą spodziewać się znacznych utrudnień.

Z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, władze apelują o zachowanie zwiększonej ostrożności. "Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do znaków drogowych a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów." – podkreślają przedstawiciele służb. Pamiętajmy, że ludzkie życie i zdrowie są najważniejsze, a każda chwila uwagi na drodze może okazać się bezcenna.

I choć protest rolników stanowi formę wyrazu ich postulatów i niezadowolenia, dla wielu może być źródłem frustracji związanej z utrudnieniami w dojazdach. Miejmy nadzieję, że dzięki wzajemnemu zrozumieniu i współpracy, ten dzień minie spokojnie, z minimalnymi niedogodnościami dla wszystkich stron. Warto zatem zaplanować swoje podróże z wyprzedzeniem, unikając odcinka drogi objętego protestem, lub przesiąść się na alternatywne środki transportu.


Opierając się na: KPP w Lublińcu