• "Streetworkingowy <a href=Lubliniec - Miasto Dobrych Emocji" - podsumowanie policyjnych działań profilaktycznych" />

  Wczoraj policjanci z komendy w Lublińcu zorganizowali na rynku szereg profilaktycznych prezentacji i pokazów. Można było wziąć udział w zajęciach plastycznych, zobaczyć policyjny sprzęt używany w codziennej służbie, a także zwiedzić mobilną wystawę, poświęconą handlowi ludźmi. Odważni mogli natomiast zasiąść w symulatorze dachowania.

 • Policjanci poszukują sprawcy uszkodzenia znaku drogowego

  Lublinieccy policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce w dniu 03.08.2019r. na ulicy Św. Anny w Lublińcu, gdzie nieustalony kierujący uszkodził metalowy słupek stanowiący podstawę znaków D1 (droga z pierwszeństwem) i D6 (przejście dla pieszych). Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu nr tel. 34 353 22 55.

 • Zatrzymany sprawca włamania

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Lubliniec zatrzymali włamywacza, który pod koniec lipca włamał się do jednego z domów jednorodzinnych w Glinicy. 45-latek został doprowadzony do lublinieckiej komendy policji, gdzie usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Działając na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U.2018.2016 t.j. z dn. 22.10.2018 z późn. zm.), Starosta Lubliniecki informuje, iż opracowany projekt Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Lublinieckiego („Plan Transportowy”) został wyłożony w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu, ul. Paderewskiego 7, pok. nr 7 w godz. 8.00-14.00 oraz dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lublińcu pod adresem www.lubliniec.starostwo.gov.pl

  Uwagi do projektu Planu Transportowego, można składać na formularzu zgłaszania uwag stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia bezpośrednio w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublińcu, ul. Paderewskiego 7 pok. nr 7, Wydział Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w terminie 21 dni od dnia niniejszego ogłoszenia, tj. do dnia 13.09.2019 r.

 • Z racji zbliżającego się nieuchronnie końca wakacji zapraszamy na koncert zespołu Sumptuastic, który odbędzie się w niedzielę 1 września o godz. 17:00 na terenie Hotelu Strzelnica ( ul. Lubliniecka 9, Kochcice). Poza koncertem w tym dniu już pod godziny 12:00 będzie tam na Państwa czekać masa atrakcji, w tym:

  *Kamil Ledwoń – zajęcia z zumby
  *Irmina Dubiel-Włoch - zajęcia jogi
  *Ewelina Łebek- masaże
  *Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - poprowadzą stoisko pierwszej pomocy
  *DJ LUPO rozgrzeje parkiet
  *STRZELNICA CitySport24 która będzie prowadziła zajęcia na Strzelnicy
  *Grupa RED LINE oraz LOK
  *HORDA-przejazdy samochodami terenowymi
  *Dodatkowo: bańki mydlane, malowanie twarzy, warkoczyki.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Z na koniec wakacji Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na koncert Kayach, który odbędzie się w sobotę 7 września w amfiteatrze na terenie Parku Miejskiego w Lublińcu. Start imprezy przewidziano na godz 17:00. Na scenie zagoszczą Siostry WAJS & Stonoga, a następnie Rootzmans – finaliści programu Must Be The Music, którzy poprzedzą występ gwiazdy wieczoru. Występ Kayah zaplanowano na godzinę 21:00.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Działania „Prędkość”

  Dzisiaj, 21 sierpnia 2019 roku, na drogach powiatu lublinieckiego prowadzone będą działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • 22 sierpnia policjanci zapraszają na lubliniecki Rynek

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zapraszają wszystkich na lubliniecki Rynek, gdzie 22 sierpnia przygotowano szereg profilaktycznych prezentacji i pokazów. Będzie można zobaczyć policyjny sprzęt i symulator dachowania oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych - kolorowanie Sznupka. Na „Krzywej scenie” odbędzie się finał "Policyjnego Konkursu Wakacyjnego".

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

  Wieczorem 20 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odebrał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty w Pawonkowie. To kolejny w ostatnim czasie przykład zaangażowania i właściwej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

 • Uwaga na oszustwo na podmianę numeru bankowego

  Ostrzegamy przed oszustwem poprzez podmianę rachunku bankowego. Przestępczy proceder skierowany jest przede wszystkim na firmy. Metoda dziania przestępców polega na wprowadzeniu w błąd jednego z kontrahentów co do zmiany dotychczasowego numeru rachunku bankowego drugiej firmy. Jeśli wykonamy przelew na wskazany „nowy” numer rachunku firmy, w rzeczywistości nasze pieniądze trafią na konto oszustów. Prawidłowa weryfikacja wiadomości uchroni nas przed tym przestępczym procederem.

 • Działania „Prędkość” zakończone

  Pomimo wielu informacji na temat tragicznych skutków zbyt szybkiej jazdy i apeli o jazdę zgodną z przepisami kierowcy w dalszym ciągu często nie stosują się do ograniczeń prędkości. Świadczą o tym rezultaty zakończonych działań pn. „Prędkość”, które prowadzone były wczoraj na drogach powiatu lublinieckiego.

 • Dyrektor Oddziału ZUS w Częstochowie informuje o możliwości skorzystania z układu ratalnego w przypadku posiadanego długu w ZUS-ie więcej...

  o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego pn. Obchody 90-lecia Klubu.

  Tegoroczne Dożynki Powiatu Lublinieckiego zorganizowane zostały 18 sierpnia br. na terenie gminy Ciasna. Obchody rozpoczęły się o godz. 13.00 uroczystą mszą św. w intencji rolników Powiatu Lublinieckiego w Kościele św. Trójcy w Ciasnej. Następnie barwny korowód udał się na plac przy hali sportowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją na ręce gospodarzy i zaproszonych gości przekazano chleby dożynkowe. Przygotowano liczne występy i atrakcje m.in. występ Gminnej Orkiestry Dętej z Ciasnej. Ogłoszono również wyniki konkursów na najpiękniejszą koronę i pojazd dożynkowy, gminy i powiatu. Następnie rozpoczęły się prezentacje artystyczne gmin powiatu lublinieckiego. Imprezę uświetniły występy zaproszonych artystów. Wystąpił m.in. zespół muzyczny Robert i Brygida Łukowscy. Gwiazdą wieczoru był Sławomir.