• Spotkanie uczniów z policjantami w Pawonkowie

  „Bezpieczna droga do szkoły” to główny temat spotkania przeprowadzonego przez policjantów z lublinieckiej komendy z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Pawonkowie. Podczas pogadanki stróże prawa omówili kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze.

 • Klub Jednostki Wojskowej Komandosów od 7 lat organizuje obchody Święta Kombatanta, tak też było w tym roku. 14 września br. na deskach Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, lublinieccy artyści przedstawili spektakl, pt.: „Dzieci Ireny”. Opowieść o tragicznych losach dzieci Warszawskiego Getta i heroicznej walce Ireny Sendler o życie każdego z nich.

 • Groźny wypadek na DK 11

  Do wypadku na obwodnicy Lublińca doszło w dniu wczorajszym około godziny 19. W rejonie skrzyżowania DK 11 z ulicą Lipską i Żeromskiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowały służby. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 września 2019 roku około godz. 19:00, na obwodnicy miasta Lublińca, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia...

 • Uwaga na oszustów podających się za policjantów!

  Lublinieccy policjanci ponownie przestrzegają przed formą oszustw "na wnuczka" i „na policjanta”, której ofiarami w dalszym ciągu padają osoby w podeszłym wieku. Metoda działania przestępców jest zawsze podobna. Przestępcy opowiadają przez telefon swoim potencjalnym ofiarom, zwłaszcza osobom starszym historię, w której podają się za członków ich rodziny lub funkcjonariuszy Policji czy CBŚP.

 • Podsumowanie wczorajszych działań „NURD”

  Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas czwartkowej akcji, która trwała od godziny 06.00 do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

 • Bezpieczna droga do szkoły z policjantami

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” lublinieccy policjanci odwiedzają uczniów w szkołach na terenie powiatu lublinieckiego i przeprowadzają pogadanki na temat bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Lublińcu, gdzie spotkali się z wszystkimi uczniami klas I.

 • Serdecznie zapraszamy do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie na cykl "Koncertów na Zamku" w 100. rocznicę urodzin Stanisława Hadyny.
  Wstęp jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w Recepcji Zespołu „Śląsk”, Koszęcin ul. Zamkowa 3, tel. 34 31 06 401

  Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 oraz art. 28 ust. 1 w związku z art. 34 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 2204 ze. zm.) Zarząd Powiatu w Lublińcu podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży:

  Nieruchomość położona w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczona na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisana w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowana budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym.

  Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php

  W Starostwie Powiatowym w Lublińcu (pokój 21) i urzędach gmin powiatu dostępne jest kolejne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”.

  W tym roku mija 25 lat działalności Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Holistyczne podejście do osób z niepełnosprawnościami i prawdziwy humanizm w działaniach oraz misja wyrażająca się w słowach motto Ośrodka: „Idź przez człowieka a dojdziesz do Boga” przynoszą wspaniałe owoce. W numerze przybliżymy Państwu historię powstania oraz dokonania tej placówki.

  10 września br. strażacy naszego powiatu wyjeżdżali do zdarzeń trzy razy. Krótko po godzinie 8 zastęp OSP Pawonków usuwał z drogi powiatowej 2321S pow...

 • Groźny wypadek na autostradzie w rejonie Woźnik

  Do poważnego wypadku drogowego doszło w środę, krótko po godzinie 13:00 w rejonie węzła Woźniki, gdzie kierujący samochodem marki Peugeot najechał na tył Fiata 126p. Dwie osoby podróżujące Fiatem trafiły do szpitala.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 28 sierpnia br. około godziny 15:55, na odcinku DK 46, Herby – Pietrzaki, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z prowadzącymi sprawę pod nr tel. 34 353 22 55.

 • Dyrektor Oddziału ZUS w Częstochowie informuje, że 23-27 września 2019 r. organizowany jest w ZUS „Tydzień Przedsiębiorcy”. Przez cały tydzień w Oddziale ZUS w Częstochowie przedsiębiorcy i przyszli przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w szkoleniach i konsultacjach. Do współpracy zaproszono ekspertów z następujących instytucji: Urzędu Miasta Częstochowy, I i II Urzędu Skarbowego w Częstochowie, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie.

  Więcej informacji o Tygodniu Przedsiębiorcy na stronie internetowej:
  https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy
  oraz
  https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/-/event/1/tydzien-przedsiebiorcy-23-27-wrzesnia-2019-r_/2887669

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii „Mlekiem i bliskością miłość płynąca”. Prace Patrycji Głąb, Czesławy Włuki, Karoliny Drab i Aleksandry Korzus można oglądać w Starostwie Powiatowym w Lublińcu do końca września. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń, które już od kilku lat głośno mówi o wspieraniu kobiet w ich rolach życiowych, głównie w roli matki. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki.

  Dyrektor PKP Polskich Linii Kolejowych Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie informuje, że w związku z występowaniem w dalszym ciągu przejazdów kolejowo - drogowych kat "D" na linii kolejowej nr 152 Paczyna - Lubliniec usytuowanych w ciągu dróg wewnętrznych wdraża "30 dniową" procedurę dotyczącą możliwosci przejęcia przejazdu w użytkowanie jako przejazdu kategorii "F" użytku niepublicznego (całość w załączeniu).

 • Spotkanie policjantów z klasami mundurowymi

  Lublinieccy policjanci odwiedzili w Kokotku uczestników obozu dla uczniów klas mundurowych z terenu województwa śląskiego i małopolskiego. Mundurowi szczegółowo omówili zasady naboru do Policji, zadania jakie realizują w codziennej służbie społeczeństwu oraz zaprezentowali policyjny sprzęt .

 • Ogłoszenie o naborze - stanowisko urzędnicze w Wydziale Nieruchomości i Zagospodarowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.