Ortopeda jest specjalistą zajmującym się diagnostykiem i leczeniem układu ruchu – kości, więzadeł, stawów oraz mięśni. Kiedy należy się do niego zgłosić?

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która koncentruje się na układzie ruchu. Lekarz taki jak ortopeda posiada, wobec tego rozległą wiedzę dotyczącą anatomii, fizjologii ruchu człowieka, a także różnych patofizjologii.

Gdy potrzebny jest dobry ortopeda Pruszków to jedno z wielu miast, gdzie możemy otrzymać fachową pomoc. Dostępna jest ona między innymi w prywatnej klinice Progress Clinic – więcej informacji o ofercie można uzyskać na stronie.

Czym dokładnie zajmują się lekarze ortopedzi? Kiedy powinniśmy udać się do takiego specjalisty? Jak można go znaleźć?

Ortopeda Pruszków – czym zajmuje się ortopeda?

Współcześnie ortopedia zajmuje się szeregiem różnych schorzeń i dolegliwości, które dotyczą układu ruchu człowieka – zarówno wad wrodzonych czy schorzeń, jak również przypadków nagłych, na przykład złamań.

Ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem takich przypadków jak:

  • zwichnięcia, stłuczenia, skręcenia i złamania
  • choroby kręgosłupa – przepuklina dyskowa, rwa kulszowa, dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe
  • wady postawy – skolioza, kifoza, lordoza, płaskostopie, kolana koślawe i szpotawe
  • zmiany wynikające z przeciążeń – kolano biegacza, zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, ostroga piętowa i inne
  • choroby zapalne kości i stawów
  • ortopedyczne wady wrodzone

Osobna dziedzina ortopedii to także ortopedia dziecięca, która koncentruje się na diagnostyce i leczeniu dzieci – ortopeda dziecięcy Pruszków także jest specjalistą dostępnym w tej lokalizacji.

Ortopeda Pruszków – jak wygląda wizyta?

Wizyta u ortopedy najczęściej rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, w trakcie którego lekarz będzie pytał nas o stan zdrowia, w tym przebyte urazy, choroby. Warto także zabrać ze sobą wyniki wykonanych poprzednio badań, na przykład zdjęcia RTG.

Ortopeda Pruszków – kiedy warto udać się do ortopedy?

Ortopeda może także wykonać odpowiednie badania diagnostyczne na miejscu, na przykład ocenę ruchomości i stabilności stawów, stanu kręgosłupa, wad postawy. Może także wysłać pacjenta na dodatkowe badania – zdjęcia RTG, badania USG, rezonans magnetyczny, badania takie jak artrografia i artroskopia.

Ortopeda Pruszków – prywatnie czy na NFZ?

Do specjalisty takiego jak ortopeda możemy zapisać się zarówno na NFZ, w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego, jak również prywatnie – wtedy za wizytę musimy zapłacić już z własnej kieszeni.

Ortopeda Pruszków NFZ – w tym przypadku wprawdzie nie płacimy za wizytę, ale z drugiej strony oczekiwanie na wolny termin w gabinecie może ciągnąc się tygodniami, a nawet miesiącami. Aby udać się do ortopedy na NFZ, musimy posiadać skierowanie.

Ortopeda Pruszków prywatnie – prywatne kliniki i gabinety zapewniają lepszą dostępność ortopedów, dlatego do specjalisty możemy dostać się w znacznie krótszym czasie. Dodatkowo, możemy liczyć często na lepszą obsługę, z wykorzystaniem nowszych metod leczenia. Za wizytę musimy zapłacić, najczęściej od około 80 do 200 złotych w zależności od cennika.

Gdy potrzebny jest dobry ortopeda w Pruszkowie, z adresami gabinetów można zapoznać się już teraz on-line. W sieci możemy znaleźć także opinie na temat specjalistów w dziedzinie ortopedii, aby wybrać tego najlepszego.