Planując wypoczynek w krainie tysiąca jezior do dyspozycji mamy ogromną ilość możliwości noclegowych - hotele, pensjonaty, ośrodki agroturystyczne. Coraz większą popularnością cieszą się również domki Mazury, które przyciągają już nie tylko niską ceną, ale przede wszystkim coraz wyższym standardem. Przeglądając portale ogłoszeniowe, bez trudu można znaleźć kilkadziesiąt propozycji takich noclegów. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie, by nie dać się nabić w butelkę?

Letniskowe domki nad jeziorem

Majówka, weekend lub dłuższe wczasy - każda okazja jest dobra, by spędzić kilka ciepłych dni w otoczeniu jeziora. Doskonale wiedzą o tym Polacy, którzy bardzo chętnie spędzają tak wolne dni. Letniskowe domki na Mazurach cieszą się ogromną popularnością, a terminy ich wynajmu są często zarezerwowane na kilka tygodni.

Popularność tego typu rozwiązania wynika z kilku przyczyn. Domki są tańsze niż wynajem hotelowych pokoi - koszt pobytu może być nawet o kilkanaście procent niższy. Dodatkowo, jest to doskonałe rozwiązanie dla większej grupy znajomych, którzy planują wolne dni spędzić w swoim towarzystwie. Domki świetnie sprawdzają się także podczas rodzinnych wakacji z dziećmi, ponieważ w ich pobliżu najczęściej zlokalizowane są place zabaw i atrakcje dedykowane najmłodszym.

Jak wybrać odpowiednie domki na Mazurach - czyli jak nie dać się zrobić w bambuko?

Na co zwrócić uwagę wynajmując domek na Mazurach?

Dużą uwagę należy zwrócić na standard, który oferuje dany domek. Absolutną podstawą jest posiadanie bieżącej wody i ogrzewania, które może być niezastąpione podczas zimniejszych wieczorów. Dodatkowymi elementami wyposażenia, na które warto zwrócić uwagę jest osobna toaleta i łazienka - dobrze jeśli zlokalizowana jest w samym domku. Szukając domku na Mazurach o podwyższonym poziomie warto zwrócić uwagę, czy posiada telewizor, WiFi, a także plac zabaw lub miejsce przeznaczone dla dzieci.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest otoczenie domku - powinno być ono uzależnione od naszych potrzeb. Wybierając się na urlop pod domki na Mazurach z dziećmi, dobrze jeśli teren wokół noclegu jest ogrodzony, a przy okazji zagospodarowany placem zabaw. Jeśli spędzamy weekend lub urlop z grupą znajomych to zapewne oczekujemy bliskości miejskich atrakcji. Warto wówczas wybierać domki zlokalizowane niedaleko najpopularniejszych miast jak Giżycko, Ostróda, czy też Mikołajki. W innym przypadku może okazać się, że wylądujemy w szczerym polu.

Domki na Mazurach - cena

Zanim podejmiesz decyzję o wynajmie konkretnego domku na Mazurach należy porównać ceny podobnych obiektów na kilku portalach oferujących. Może się okazać, że znaleziona oferta jest o kilka procent droższa, niż podobny domek na innym portalu. Warto tutaj pamiętać o jeszcze jednej rzeczy - każdy portal pobiera prowizję. Lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzanie rezerwacji bezpośrednio na stronie właściciela domków, dzięki czemu będzie można oszczędzić kilkanaście procent.

Jak jest więc optymalna cena domków na Mazurach? Różnią się one oczywiście standardem, wyposażeniem i lokalizacją, ale przeciętna cena w okresie wakacyjnym wynosi od 80 do 120 złotych za dobę. Jeśli właściciele proponują ofertę tańszą może oznaczać to, że dany domek z jakiegoś powodu nie cieszy się dużą popularnością. Należy zwrócić na to większą uwagę, ponieważ wynajmując coś tańszego może okazać się, że zostajemy nabici w przysłowiową butelkę. A na miejscu czekać na nas będzie rudera bez bieżącej wody zamiast eleganckiego domku nad jeziorem.