Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Mechanik samochodowy - miej fach w ręku!

Szkoły branżowe i klasy kształcące przyszłych mechaników samochodowych cieszą się dużym uznaniem, wszak warto jest mieć fach w ręku. Zatem zawód mechanika wydaje się być dobrym wyborem. Tym bardziej, że na portalu Pracuj.pl można znaleźć naprawdę wiele ciekawych ofert pracy, a i zarobki są relatywnie duże.

Szkoła branżowa pierwszego stopnia- co warto wiedzieć?

Warto kształcić się na mechanika samochodowego, wszak jest to zawód, w którym można łatwo znaleźć pracę. niewątpliwie jest to też najważniejszy zawód w branży samochodowej. W trakcie nauki uczniowie uczą się budowy, diagnostyki, a przy tym obsługi i napraw aut. Jednocześnie edukacja trwa 3 lata, ale po jej ukończeniu można już szukać pracy w zawodzie. Jednocześnie warto wiedzieć, że naciska kładziony jest nie tylko na samą edukację w formie teorii, ale również wiele zajęć praktycznych. Jednocześnie uczniowie muszą zaliczyć praktyki. Wiele absolwentów, którzy wyróżnili się podczas właśnie praktyk znajduje zatrudnienie właśnie w tym warsztacie, w którym je odbywali.

Gdzie można pracować mechanik?

Praca mechanika samochodowego na pewno nie jest łatwa i wymaga naprawdę dużej wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że dobry mechanik to taki, dla którego praca jest też hobby. Warto przy tym wiedzieć, że mechanik może znaleźć zatrudnienie w wielu firmach. Niewątpliwie może zostać zatrudniony w stacji kontroli i obsługi pojazdów samochodowych, ale również w wszelkich zakładach produkcyjnych, czy przedsiębiorstwach transportu samochodowego oraz doradztwa technicznego, jako specjalista do spraw motoryzacji. Zatem możliwości jest naprawę sporo. Może jeszcze zostać zatrudniony w firmach zajmujących się recyklingiem pojazdów mechanicznych.

Dobry mechanik = duże wynagrodzenie

Bądźmy szczerzy, na rynku jest naprawdę duże zapotrzebowanie na specjalistów. Dlatego posiadając wiedzę i umiejętności można znaleźć zatrudnienie w dużych formach czy koncernach i otrzymywać dobre wynagrodzenie, które znacznie przekracza średnią krajową. Obecnie dobrzy pracownicy są na wagę złota. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że taka praca nie należy do najłatwiejszych. Dlatego tak ważne jest stosowanie odzieży ochronnej i masek zabezpieczających drogi oddechowe. Niezbędne jest także bardzo skrupulatne przestrzegania przepisów BHP.