Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Jednym z podstawowych zadań realizowanych w trakcie codziennej służby przez policjantów jest poszukiwanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. W ubiegły czwartek policjanci z Lublińca zatrzymali 3 osoby, ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszyscy zatrzymani trafili już do zakładu karnego.

Policjanci w ramach swoich codziennych zadań wykonują czynności mające na celu poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości. Realizacja tego zadania wymaga dużego zaangażowania sił, policyjnej czujności i dobrego rozpoznania terenu, gdyż osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu często zmieniają miejsca zamieszkania oraz pracę, a także ukrywają się u swoich znajomych lub rodziny. 

W ubiegły czwartek 15 października stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali na terenie powiatu 3 mężczyzn poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Lublińcu, gdyż nie zgłosili się oni do zakładów karnych celem odbycia zasądzonych im wcześniej kar. Dwóch z nich zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji na terenie Lublińca. Zatrzymanie trzeciego poszukiwanego zrealizowali kryminalni na terenie jednej z miejscowości gminy Herby. Wszyscy zatrzymani trafili już do zakładu karnego, gdzie spędzą najbliższe miesiące.