Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Drodzy mieszkańcy – zapraszamy do pomocy!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie i zaangażowanie w Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną z Federacją Polskich Banków Żywności, która będzie realizowana w dniach od 23 do 28 listopada 2020r.  w następujących sklepach handlowych: „Biedronka” w Galerii Jedenastka, „Biedronka” przy ul. Powstańców Śląskich, „Biedronka” przy Pawła Stalmacha, Kaufland, Lidl i Lewiatan ul. Tysiąclecia.

Z uwagi na panującą w kraju pandemię zbiórka żywności nie będzie realizowana przy udziale wolontariuszy. W wymienionych sklepach, do oznaczonych koszy przy kasach będzie można wrzucać produkty takie jak: konserwy rybne i mięsne, kawa, herbata, olej, mleko, cukier, słodycze.

Zebrane artykuły żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Lublińca tj. osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych mam, osób bezdomnych i osób żyjących w ubóstwie.

Sprawmy razem, by każdy mieszkaniec naszego miasta mógł Bożonarodzeniowy czas przeżyć z godnością i usiąść do świątecznego stołu zastawionego wigilijnymi potrawami.

Zapraszamy!