Spotkanie informacyjno-edukacyjne

Zaproszenie logo

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Lublińca - właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych programem "Czyste powietrze" na spotkanie informacyjne organizowane przez pracowników punktu konsultacyjno-informacyjnego w Lublińcu, które odbędzie się w siedzibie LUBITEKI Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu w dniu 22.03.2023 roku (środa), w godzinach od 16.30 do 17.00. Po spotkaniu istnieje możliwość indywidualnych konsultacji do godziny 18.00. Na spotkanie zostali zaproszeni: przedstawiciel banku BNP Paribas Bank Polska S.A. (Czyste Powietrze Kredyt) oraz Ekodoradca (w zakresie pozostałych programów dofinansowań do termomodernizacji budynków mieszkalnych) z którymi po spotkaniu również jest możliwość indywidualnych konsultacji .

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z aktualnymi założeniami programu, rodzajami działań, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również uzyskać informacje na temat sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Konsultanci powiedzą także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, a także jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować o środki w ramach Programu. Osoby zainteresowane programem będą mogły skorzystać na miejscu z pomocy konsultantów przy wypełnianiu wniosku lub umówić się na spotkanie w innym, dogodnym terminie.

Jednocześnie przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Lublińcu w Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Paderewskiego 7a (w poniedziałki w godz. 10.00 - 17.00 oraz środę w godz. 8.00-12.00) działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, w którym można uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Więcej informacji o programie "Czyste powietrze" znajdą Państwo także na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/