Fenomen LEGO dla dorosłych

Klocki LEGO to temat, który każdy rodzic zna od podszewki. Dzieci uwielbiają LEGO, a mnogość ich zestawów jest w stanie dostarczyć dla każdego młodocianego fana klockowych układanek odpowiednią dozę emocji, rozrywki oraz zabawy. Choć zestawy LEGO dla najmłodszych cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem, tak ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się zestawy kolekcjonerskie z przeznaczeniem dla dorosłych. Bo przecież w każdym z nas drzemie ukryte dziecko.

Zestawy LEGO nie tylko dla dzieci

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten rodzic, który z zazdrością nie przyglądał się swojemu dziecku, kiedy składa najnowszy klockowy model ze swojej ulubionej serii. Nie tylko dzieci bowiem uwielbiają układać klocki. Również dorośli coraz częściej przyłączają się do zabawy, układając przeróżne kształty czy wzory.

Ostatnimi czasy jednak dorośli nie muszą sięgać po skrzynkę z klockami dzieci, aby samemu udać się do świata LEGO. W marketach oraz na internetowych aukcjach coraz częściej można natknąć się na zestawy kolekcjonerskie LEGO, które kierowane są dla dużych budowniczych. Fantastycznie odwzorowane modele samochodów, wielki zamek Hogwart, czy statek Titanic to tylko niektóre z przykładów LEGO dla dorosłych.

Z wielkim zestawem przychodzi wielka.... cena?

Choć do samej idei układania klocków LEGO przekonywać nikogo nie trzeba, tak warto przed wycieczką do sklepu po upragniony zestaw doinformować się w sprawie jego ceny. Zestawy kolekcjonerskie są zazwyczaj bardzo okazałe, a ilość elementów, które można znaleźć w każdej paczce, sięga nawet kilku tysięcy. Nietrudno zatem się domyślić, iż taka przyjemność - ma swoją cenę. Niestety, jeśli chcemy cieszyć się układaniem dużych zestawów LEGO, musimy sięgnąć do kieszeni, gdyż te potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Czy to dużo? To już zależy od indywidualnego budżetu domowego, aczkolwiek warto pamiętać, iż każde hobby ma swoją cenę.

Wielkie zestawy LEGO kierowane są dla osób dorosłych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie z rodziną spędzić czas przy układaniu wielkiej gwiazdy śmierci, czy najnowszego modelu Ferrari. To właśnie czas spędzony z rodziną jest tak wyjątkowy, a piękne chwile oraz wspomnienia, które na długo pozostaną w głowach wszystkich domowników - zdecydowanie warte są wydania pewnej sumy pieniędzy. Radość po ukończeniu układania będzie wielka, a jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.