Powtórne spotkanie z
Zapraszamy na wieczór pełen refleksji! Już 24 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury, młodzi artyści ponownie zaprezentują spektakl "Żabnica". Wstęp wolny!
  1. Tematyka spektaklu dotyczy hejtu, przemocy i nienawiści.
  2. Agnieszka Raj-Kubat odpowiada za scenariusz i reżyserię.
  3. Katarzyna Suchara zadbała o przygotowanie wokalne wykonawców.
  4. Choreografię stworzył Szymon Michlewicz-Sowa.

W naszym mieście nieczęsto mamy okazję doświadczać wydarzeń, które w tak przystępny sposób poruszają ważne i trudne kwestie społeczne. "Żabnica" to spektakl, który skłania do refleksji nad współczesnymi problemami młodych ludzi, takimi jak izolacja, agresja słowna czy brak akceptacji, które są niestety obecne w ich codziennym życiu. Przedstawienie stanowi okazję do tego, by razem zastanowić się nad mechanizmami prowadzącymi do nienawiści i sposobami jej przezwyciężania.

Artystyczna interpretacja tych tematów, realizowana przez zdolnych młodych ludzi z naszego miasta, może stać się ważnym głosem w lokalnej debacie na temat tolerancji i zrozumienia. To doskonała okazja, by wspierać lokalne talenty i jednocześnie zyskać nowe perspektywy na palące problemy społeczne.

Warto zatem wybrać się na "Żabnicę" i przekonać się, jak młode pokolenie widzi i interpretuje otaczającą nas rzeczywistość. Spotkajmy się w Miejskim Domu Kultury i razem przeżyjmy ten wyjątkowy wieczór. Do zobaczenia!


Wg inf z: Dom Kultury w Lublińcu