Miejska Orkiestra Dęta i Mażoretki Szafir z Lublińca triumfują na festiwalu we Włoszech
Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec oraz Mażoretki Szafir odniosły spektakularny sukces na 24. Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzycznych i Mażoretek w Giulianova we Włoszech, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
  1. Orkiestra zdobyła prestiżowe złote trofeum.
  2. Mażoretki Szafir uzyskały tytuły "Najlepsza Grupa Mażoretek" oraz "Najlepsza Choreografia".
  3. Przyznano nagrodę "Najlepszy Zespół Koncertowy".
  4. Wspólna nagroda dla orkiestry i mażoretek za "Najlepszy Zespół z Mażoretkami".

Festiwal w Giulianova, który odbył się w majowy weekend, zgromadził na Piazza Buozzi liczne zespoły oraz publiczność. Tego wieczoru gości powitał Burmistrz Giulianovy, Jwan Costantini, w towarzystwie radcy ds. kultury Paolo Giorgini oraz innych znamienitych gości, takich jak konsul RP Iustina Caùja i sekretarz krajowy Anbima Andrea Romiti. Z Polski przybył Burmistrz Edward Maniura, który również wziął udział w uroczystościach.

Wydarzenie rozpoczęła wielka parada zespołów na polu Castrum. Mimo niesprzyjającej pogody, zespoły z różnych krajów, w tym z Polski, Grecji, Meksyku, Włoch i Węgier, zachwyciły zgromadzoną publiczność swoimi występami, prezentując wysoki poziom artystyczny.

Pod batutą Bartłomieja Pięty, Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec zdobyła pierwszą nagrodę, prestiżowe złote trofeum autorstwa Luigiego Valentiniego. Mażoretki Szafir nie pozostały w tyle, zdobywając nagrody za "Najlepszą Grupę Mażoretek" oraz "Najlepszą Choreografię". Wspólnie z orkiestrą zdobyły także tytuł "Najlepszego Zespołu z Mażoretkami".

Wielkie gratulacje dla Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec oraz Mażoretek Szafir, a także ich instruktorów Małgorzaty Prowdy i Bartłomieja Pięty. Ich ciężka praca i zaangażowanie przyniosły imponujące rezultaty, które zostaną na długo zapamiętane przez mieszkańców.


Źródło: Dom Kultury w Lublińcu