Dzień Dziecka w MDK: udane otwarcie placu zabaw i piknik Hobby Horse
Kapryśna pogoda nie była w stanie przeszkodzić w radosnym świętowaniu Dnia Dziecka w Miejskim Domu Kultury. Modernizacja placu zabaw i pełne emocji zawody Hobby Horse przyciągnęły liczne grono mieszkańców, którzy mimo deszczu, bawili się doskonale.
  1. Otwarcie zmodernizowanego placu zabaw przy Galerii pod Glinianym Aniołem.
  2. Warsztaty artystyczne i zawody Hobby Horse.
  3. Darmowa wata cukrowa i nauka tańca kowbojskiego.
  4. Uroczyste otwarcie przez Burmistrza Miasta.

W niedzielę 2 czerwca Miejski Dom Kultury stał się centrum dziecięcej radości. Główną atrakcją dnia było uroczyste otwarcie nowoczesnego placu zabaw przy Galerii pod Glinianym Aniołem, które odbyło się z udziałem Burmistrza Miasta Edwarda Maniury oraz Dyrektor MDK Kariny Gatner. Modernizacja placu była jednym z projektów Budżetu Obywatelskiego, zgłoszonych przez Wiolettę Dylę.

Równolegle, w sali kameralnej MDK, dzieci uczestniczyły w artystycznych warsztatach prowadzonych przez Monikę Klimzę-Gryc. Mali artyści mogli stworzyć własnego konia na kiju i wziąć udział w zawodach Hobby Horse, które były główną atrakcją dnia. Marzena Zając pomagała dzieciom w tworzeniu linorytów w kowbojskim stylu, a animatorzy z grupy Artystyczny Galimatias, Klementyna i Teodor, zapewnili najmłodszym mnóstwo zabawy w dzikozachodnim klimacie.

O godzinie 16:30 rozpoczęły się zawody Hobby Horse, zorganizowane przez M Horse Team. Dzieci rywalizowały w czterech kategoriach: mini skoki dla najmłodszych (do 30 cm), konkurs 50-60 cm, konkurs skoków dla zaawansowanych oraz konkurs na najciekawszy kostium wiosenny. Popisy uczestników były niesamowite i pełne emocji, a zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale i ogromną pasją do jeździectwa.

Na uczestników imprezy czekały również inne atrakcje, takie jak darmowa wata cukrowa oraz nauka tańca w stylu kowbojskim, prowadzona przez Krystiana Olszowskiego. Mimo kapryśnej pogody, wszyscy bawili się doskonale, a organizatorzy już teraz myślą o powtórzeniu tego udanego wydarzenia.

Piknik Hobby Horse okazał się strzałem w dziesiątkę, przynosząc wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonały przykład, że nawet przy niesprzyjającej aurze można zorganizować niezapomnianą imprezę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.


Źródło: MDK w Lublińcu