Zespół AllDęte z Powiatu Lublinieckiego wystąpi na festiwalu Polonii w USA
Zespół AllDęte z Lubliniec wyrusza na podbój USA! Muzycy będą reprezentować Polskę na festiwalu Taste of Polonia w Chicago, który jest jednym z najstarszych i największych wydarzeń polonijnych w Stanach Zjednoczonych.
  1. AllDęte wystąpi w Chicago 31 sierpnia i 2 września.
  2. Festiwal Taste of Polonia celebruje polską kulturę od ponad 40 lat.
  3. Zespół łączy amerykańską tradycję brass-bandów z własnym stylem muzycznym.
  4. AllDęte działa od 2018 roku i ma na koncie kilka wydawnictw muzycznych.

Zespół AllDęte, założony przez braci Kubę i Wiktora Wojsyków, od sześciu lat koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich oryginalne brzmienie, będące fuzją amerykańskiej tradycji brass-bandów i polskiej muzyki, zwróciło uwagę organizatorów festiwalu Taste of Polonia w Chicago. W efekcie, muzycy zostali zaproszeni do wystąpienia na tym prestiżowym wydarzeniu, które od ponad 40 lat celebruje polską kulturę.

Festiwal Taste of Polonia to czterodniowa uczta dla miłośników polskiej muzyki, jedzenia i tradycji. Odbywa się każdego roku w Copernicus Center, przyciągając tysiące odwiedzających, którzy pragną doświadczyć bogactwa polskiego dziedzictwa. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że unikalny styl AllDęte ma szansę zdobyć serca licznych gości.

W skład zespołu wchodzą: Kuba Wojsyk (trąbka), Tobiasz Bała (trąbka), Dominik Troczka (sax), Leszek Gliński (waltornia), Wiktor Wojsyk (puzon), Michał Włodarczyk (tuba), Miłosz Caban (akordeon), Kacper Jaślar (perkusja) i Kamil Gaciek (wokal). W 2020 roku zespół wydał swoją pierwszą EP-kę pt. „Przestrzeń”, a rok później singiel „Opowiedzcie Wiatry” z Krzysztofem Respondkiem, upamiętniający 100. rocznicę Powstań Śląskich. W 2023 roku premierę miał ich album „Czas”, zawierający 11 autorskich kompozycji, które wyprodukował znany reżyser dźwięku Andrzej Karp.

Występ na festiwalu Taste of Polonia to niewątpliwie ogromne wyróżnienie dla zespołu AllDęte. Muzycy wystąpią na scenie 31 sierpnia oraz 2 września, reprezentując Polskę i prezentując swoją unikalną muzykę przed międzynarodową publicznością. Jest to doskonała okazja do promocji polskiej kultury za granicą i podkreślenia jej wyjątkowości.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia występów AllDęte i kibicowania naszym rodakom podczas ich amerykańskiej przygody. To wydarzenie z pewnością zapisze się w historii zespołu jako jeden z kamieni milowych ich kariery.


Wg inf z: Powiat Lubliniecki