Pijany kierowca spowodował kolizję – policja apeluje o rozwagę
Ponownie doszło do niebezpiecznego incydentu na naszych drogach. O poranku nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję, co mogło skończyć się tragicznie. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów.
  1. Kolizja na ul. Dworcowej w niedzielę rano.
  2. 35-letni mieszkaniec Opola miał prawie 2 promile alkoholu.
  3. Inny kierowca z 0,5 promila zatrzymany dzień później.
  4. Policja apeluje o odpowiedzialność na drodze.

W niedzielę o 05:37 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku na ul. Dworcowej. Na miejscu policjanci zastali uszkodzone ogrodzenie oraz kierowcę BMW, którego zachowanie wskazywało na spożycie alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie 35-letniego mieszkańca Opola.

Dzień później, o 05:34, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę opla, który prowadził pojazd, mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i teraz czeka ich rozprawa sądowa.

Mimo licznych kampanii profilaktycznych i kontrolnych, problem nietrzeźwych kierowców na naszych drogach nie znika. Policja powtarza apel o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco wpłynąć na ocenę sytuacji na drodze, stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

„Edukacja młodych kierowców, świadomość społeczna oraz skuteczne egzekwowanie przepisów są kluczowe w walce z problemem nietrzeźwych kierowców i poprawie bezpieczeństwa na drodze” – podkreślają policjanci. Wszyscy użytkownicy dróg muszą zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich ciąży, zarówno za siebie, jak i za innych.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim obowiązek dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas ma wpływ na to, aby drogi były bezpieczne, a wypadki takie jak te z ostatnich dni, stały się rzadkością.


Na podstawie: KPP w Lublińcu