Trzy dni pełne atrakcji podczas Dni Lublińca 2024
W miniony weekend mieszkańcy Lublińca i okolic mieli okazję uczestniczyć w corocznych Dniach Lublińca, które odbyły się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku. Trzy dni pełne atrakcji, muzyki i zabawy były doskonałą okazją do wspólnego świętowania i integrowania się w plenerowych warunkach.
  1. Występy młodych artystów i Holi Festiwal Kolorów.
  2. Koncerty zespołów muzycznych i gwiazd wieczoru.
  3. Warsztaty plastyczne i Jarmark Rękodzieła.
  4. Występy kabaretowe i koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Rodzinny czas i dobra zabawa były kluczowymi elementami trzeciego dnia obchodów Dni Lublińca. W niedzielę, 9 czerwca, od godziny 15:00 najmłodsi mieszkańcy mogli cieszyć się Strefą Dobrej Zabawy, gdzie spotkali Elsę z Krainy Lodu oraz postaci ze Zwierzogrodu. Równolegle odbywał się Jarmark Rękodzieła, idealne miejsce na znalezienie unikalnych przedmiotów. O godzinie 18:30 w Amfiteatrze w Parku Miejskim zapanował śmiech i radość dzięki występowi Kabaretu Paranienormalni. Wieczór zakończył magiczny koncert Małgorzaty Ostrowskiej, która swoim charyzmatycznym głosem podbiła serca zgromadzonej publiczności, świętując 40-lecie pracy artystycznej.

W piątek, 7 czerwca, lubliniecki Rynek Miejski ożył młodymi talentami. Sekcja "Studio wokalne" Miejskiego Domu Kultury oraz Mażoretki "Szafir" rozpoczęły wieczór pełen emocji. Następnie, specjalny pokaz sportowy zaprezentowała grupa X-Kinetic. Zespoły Distorted oraz Bend Up zakończyły muzyczną część wieczoru, pokazując, że młodzi lokalni artyści mają wiele do zaoferowania. Na Bulwarze Franciszka Grotowskiego odbywał się jednocześnie Holi Festiwal Kolorów, przyciągając młodzież kolorową zabawą.

Sobotni program, 8 czerwca, rozpoczął się o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Zespół Pieśni i Tańca "Halka" zachwycił publiczność, a po nim młodzi artyści z MDK zaprezentowali specjalny program "The best of…". Następnie na scenie pojawiły się zespoły 4Szmery i SMKKPM, które rozgrzały publiczność swoimi występami. Gwiazdą wieczoru był Oskar Cyms, którego utwory są popularne w radiostacjach w całej Polsce. Wieczór zakończyli DJ Sero i DJ Yellow, rozkręcając imprezę do późnych godzin nocnych.

Dni Lublińca 2024 to wyjątkowy czas, który z pewnością pozostanie w pamięci mieszkańców. Organizatorzy, w tym Urząd Miejski oraz Miejski Dom Kultury, zadbali o różnorodność atrakcji, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Szczególne podziękowania należą się także partnerom medialnym i sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych!


MDK w Lublińcu