Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Solarni - 22 drużyny walczyły o tytuły

20 września na boisku w Solarni strażackie emocje przyciągnęły 22 drużyny z powiatu; honorowy patronat objął starosta Joachim Smyła, a startowali przedstawiciele Powiatu Lublinieckiego.
- W Solarni rywalizowano do ostatniej sekundy
- Zobacz ducha rywalizacji i przygotowanie drużyn
- Gdzie szukać szczegółowych wyników i co dalej
W Solarni rywalizowano do ostatniej sekundy
W sobotę 20 września 2025 r. boisko w Solarni stało się areną Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Do zawodów przystąpiły 22 ekipy - 13 drużyn seniorskich oraz 9 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP). Nad imprezą honorowy patronat sprawował starosta Joachim Smyła, a Powiat Lubliniecki reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Marek Wręczycki i członek Zarządu Powiatu Krzysztof Strzoda.
Zobacz ducha rywalizacji i przygotowanie drużyn
Zawody obejmowały klasyczne konkurencje - ćwiczenie bojowe oraz sztafetę - w grupach: kobiety (Grupa C), mężczyźni (Grupa A) oraz kategorie MDP dla dziewcząt i chłopców. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia, sprawność i współpracę zespołową, co wielokrotnie spotykało się z oklaskami publiczności i delegacji powiatowych.
Zawody sportowo-pożarnicze to nie tylko sprawdzian umiejętności strażackich, ale przede wszystkim święto lokalnej społeczności i wyraz solidarności w duchu ochotniczej służby. Dziękujemy za wspólne tworzenie tego wyjątkowego wydarzenia – organizatorzy wydarzenia
Gdzie szukać szczegółowych wyników i co dalej
W przesłanym komunikacie nie zamieszczono pełnej listy miejsc i klasyfikacji końcowej zawodów. Szczegółowe wyniki zwykle przekazują organizatorzy i jednostki OSP - warto sprawdzić oficjalne kanały powiatu lub kontaktować się bezpośrednio z organizatorami, by uzyskać kompletną klasyfikację poszczególnych grup i nagrody. Zawody potwierdziły, że w powiecie nie brakuje zaangażowania i następnych pokoleń gotowych do służby.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Lublińcu.
Ostatnie Artykuły

Legendy prowadziły przez powiat lubliniecki od pałacu po Diabelski Kamień

Soczyste lato na papierze - akwarelowe spotkanie w Lubitece.

Na Rynku zabrzmi folk. Wystąpi chór zespołu „Halka”

Nowe identyfikatory działek w Lublińcu. Zmiany obejmą też budynki i lokale

Policjanci z Lublińca przypomnieli przedszkolakom, czego unikać latem

Kwiaty, motyle i żaby z gipsu. Przyrodnicze zajęcia w Kalinie

Kijki, technika i ruch na świeżym powietrzu. Zajęcia dla mieszkańców powiatu

Nowe książki w Lubitece - kryminały, mangi i historie na lato

Dwie jamy grobowe na cmentarzu w Lublińcu. IPN odnalazł szczątki 24 osób

Pionki, kości i wielkie emocje. Lubiteka zaprasza na planszówki

Nie tylko prace naukowe. Konkurs o polskiej wsi czeka także na wspomnienia i zdjęcia

Ile kosztuje wysyłka paczki do Portugalii i jak przyspieszyć dostawę na Półwysep Iberyjski?

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Terrarium zamknie muzyczne lato na rynku w Lublińcu
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Boronowie - kontakt, godziny, sprawy cywilne
- Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Lublińcu - kontakt, awarie, e-BOK
- Urząd Stanu Cywilnego w Ciasnej - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Parafia św. Mikołaja w Lublińcu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu - kontakt, adres, numery alarmowe
- Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu - kontakt, zespoły, terapia i godziny przyjęć
