Zdrowe brzuszki naszych dzieci - 34. Finał WOŚP w Lublińcu pełen lokalnej energii

2 min czytania
Zdrowe brzuszki naszych dzieci - 34. Finał WOŚP w Lublińcu pełen lokalnej energii

W niedzielne popołudnie Lubliniec znów zmieni się w małą scenę dobroczynności, gdzie spotkają się sąsiedzi, artyści i biegacze. Miejski Dom Kultury stanie się centrum działań lublinieckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cel tegorocznego finału dotknie najważniejszej części dziecięcego zdrowia.

    1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łączy muzykę, licytacje i sport dla najmłodszych
  • Galeria pod Glinianym Aniołem zaprasza do stoisk ciast - organizatorzy proszą o przekazywanie wypieków

34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łączy muzykę, licytacje i sport dla najmłodszych

Organizatorzy przygotowali dzień pełen wydarzeń, które mają wesprzeć diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci. Głównym miejscem wydarzeń będzie Miejski Dom Kultury w Lublińcu, a finał odbędzie się w niedzielne popołudnie - 25 stycznia 2026. W programie nie zabraknie występów artystycznych, aukcji oraz innych atrakcji, które tradycyjnie przyciągają mieszkańców do wspólnego działania 😊.

Galeria pod Glinianym Aniołem zaprasza do stoisk ciast - organizatorzy proszą o przekazywanie wypieków

Tradycyjny kiermasz ciast i przetworów ruszy w przestrzeni galerii. Organizatorzy proszą osoby, które chcą przekazać wypieki lub przetwory, o zgłaszanie się osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem w Miejskim Domu Kultury Lubliniec lub telefonicznie pod numerem 34 351 06 88 w godz. 15:00-21:00. To prosty sposób, by włączyć się w pomoc i dorzucić swój smak do finału 🍰.

Grafika - plan dnia (w zarysie)

  • 25.01.2026 - Kiermasz ciast i przetworów - Galeria pod Glinianym Aniołem
  • 25.01.2026 - Występy artystyczne i licytacje - Miejski Dom Kultury
  • 25.01.2026 - Bieg uliczny organizowany przez Klub Sportowy Mafia Team Lubliniec - start i szczegóły u organizatora 🏃‍♂️

Organizatorzy apelują o wsparcie wszystkich sąsiedzkich inicjatyw - w mieście będzie można spotkać wolontariuszy i wziąć udział w lokalnych atrakcjach, które robią wielką różnicę. Letnia zadyma w środku zimy zapowiada się kolorowo i głośno, a lubliniecki sztab liczy na mocną obecność mieszkańców 😊.

na podstawie: Dom Kultury w Lublińcu.

Autor: krystian