W Lubitece komiksy i japońskie figurki - ferie Warsztatów Terapii Zajęciowej zamieniły się w małą podróż

FOT. Biblioteka w Lublińcu
W przestrzeni Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zimowe zajęcia nabrały kolorów i kadrów. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej spotkali się w Lubitece i zamiast typowych ferii odbyli krótką wyprawę do świata komiksów, mang i powieści graficznych.
- W Lubitece poznawaliśmy różne twarze komiksu i dlaczego warto po nie sięgać
- Zobaczyliśmy kolekcjonerskie figurki prosto z Japonii i planujemy kolejne spotkanie w marcu
W Lubitece poznawaliśmy różne twarze komiksu i dlaczego warto po nie sięgać
Pod okiem pani Oli grupa dowiedziała się, czym różnią się powieści graficzne, manga i klasyczne komiksy - nie po to, by uczyć się definicji, lecz by otworzyć przestrzeń wyobraźni i inspiracji. Zajęcia miały praktyczny i odkrywczy charakter - uczestnicy przeglądali rysunkowe historie, rozmawiali o kadrach i bohaterach oraz szukali w nich tematów, które mogą rozpalać ciekawość. 😊
Zobaczyliśmy kolekcjonerskie figurki prosto z Japonii i planujemy kolejne spotkanie w marcu
Dodatkowym magnesem wystawy były kolekcjonerskie figurki sprowadzone z Japonii - małe rzeźby znane z mang i komiksów, które przyciągały wzrok i kreowały specyficzny, niemal kinowy klimat wystawy. Te „małe dzieła sztuki” zrobiły duże wrażenie na odwiedzających i na chwilę przeniosły wszystkich w świat ulubionych bohaterów. 😊
Już w marcu grupa rusza dalej z panią Olą, by odkrywać kolejne miejsca i opowieści - kto wie, jakie tematy przyniosą następne spotkania w Lubitece.
Lublińczanie, jeśli ciekawi was, jak wygląda taka feriowa podróż po kadrach i figurkach - warto zwrócić uwagę na ofertę biblioteki i zajrzeć do Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu przy najbliższej okazji.
na podstawie: Biblioteka w Lublińcu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka w Lublińcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Blokada DK11 w Lublińcu. Protest przeciwko wariantowi D trasy S11

Książki wracają do ludzi. W Lublińcu rusza DobroZbiórka

Wrzesień pełen filmowych historii. Kino Karolinka odsłania repertuar

MON Trio porwało publiczność MDK - klasyka spotkała latynoski rytm

Od 31 osób do 75 lat sportowej historii. LKS Sieraków Śląski świętuje jubileusz

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony objął nowe miejscowości

Trzy występy, dwa dni i muzyka dla różnych gustów. Weekend na Rynku w Lublińcu

Biblioteka z Lublińca w ogólnopolskim programie. Wiedza wróci do mieszkańców

Seniorzy zaśpiewają w LUBITECE, a finał odbędzie się na scenie

Na Rynku zabrzmi muzyka. Aleksandra Mikulska wystąpi z recitalem

Słoneczny Lubliniec II. Mieszkańcy poznają zasady udziału w projekcie

Standardy profesjonalnej obsługi: jak ubiór personelu buduje prestiż restauracji?

90 lat Sparty Lubliniec. Z jednego pomysłu powstała sportowa historia miasta
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Herbach - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Urząd Stanu Cywilnego w Ciasnej - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu - Filia nr 3
- Oddział Zewnętrzny w Sierakowie Śląskim - kontakt, informatory, dostępność
- Filia w Gwoździanach - kontakt, godziny i usługi biblioteczne
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Herbach - kontakt, godziny, świadczenia
