Bezpłatne zajęcia i wycieczka po powiecie. Wraca projekt dla dzieci i seniorów

FOT. Starostwo Powiatowe w Lublińcu
W powiecie lublinieckim znów pojawia się propozycja, która łączy ruch, kulturę i naukę w jednym programie. Na liście są warsztaty taneczne, plastyczne i teatralne, ale też badminton, judo, Nordic Walking, siłownia, dietetyk, trener personalny oraz robotyka LEGO. Do tego dochodzi wycieczka edukacyjna do miejsc dobrze znanych w regionie. Udział jest bezpłatny, choć miejsc może zabraknąć szybciej, niż się wydaje.
- Program, który łączy salę, boisko i pracownię
- Koszęcin i Kochcice w planie edukacyjnej wyprawy
Program, który łączy salę, boisko i pracownię
„Nasz Powiat Nasze Pasje” wraca z zestawem zajęć, który wyraźnie wykracza poza jedną grupę wiekową. Organizatorzy stawiają na różne tempo i różne zainteresowania – jedni wybiorą ruch, inni twórczość, a jeszcze inni technikę i pracę z konstrukcjami LEGO.
W programie znalazły się:
- warsztaty taneczne,
- zajęcia plastyczne,
- warsztaty teatralne,
- badminton i judo,
- warsztaty językowe,
- Nordic Walking,
- wejścia na siłownię,
- konsultacje dietetyka i trenera personalnego,
- zajęcia z robotyki LEGO.
To ważna propozycja zwłaszcza dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż jednorazowej atrakcji. Tu chodzi nie tylko o spędzenie czasu, ale też o sprawdzenie nowych aktywności bez żadnych kosztów.
Koszęcin i Kochcice w planie edukacyjnej wyprawy
Osobnym punktem projektu jest wycieczka po powiecie lublinieckim. Tym razem uczestnicy mają zobaczyć siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, a także Żółty Folwark i Pałac Hrabiego Ballestrema w Kochcicach. Dla wielu osób to szansa, by spojrzeć na dobrze znane miejsca z innej strony – bardziej historycznej i edukacyjnej niż codziennej.
Najmłodsi mogą dzięki temu zobaczyć lokalne dziedzictwo w praktyce, a starsi potraktować wyjazd jako okazję do spokojnego, wspólnego wyjścia poza rutynę. Organizatorzy podkreślają też, że oferta jest otwarta dla każdego – od dzieci po seniorów.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie u organizatorów poszczególnych zajęć, a liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie to może zdecydować o tym, kto zdąży wejść do programu, a kto będzie musiał poczekać na kolejną edycję.
na podstawie: Powiat Lubliniecki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Starostwo Powiatowe w Lublińcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Zielona przestrzeń przy Paderewskiego gotowa. Kosztowała 424 tys. zł

Blokada DK11 w Lublińcu. Protest przeciwko wariantowi D trasy S11

Książki wracają do ludzi. W Lublińcu rusza DobroZbiórka

Wrzesień pełen filmowych historii. Kino Karolinka odsłania repertuar

MON Trio porwało publiczność MDK - klasyka spotkała latynoski rytm

Od 31 osób do 75 lat sportowej historii. LKS Sieraków Śląski świętuje jubileusz

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony objął nowe miejscowości

Trzy występy, dwa dni i muzyka dla różnych gustów. Weekend na Rynku w Lublińcu

Biblioteka z Lublińca w ogólnopolskim programie. Wiedza wróci do mieszkańców

Seniorzy zaśpiewają w LUBITECE, a finał odbędzie się na scenie

Na Rynku zabrzmi muzyka. Aleksandra Mikulska wystąpi z recitalem

Słoneczny Lubliniec II. Mieszkańcy poznają zasady udziału w projekcie

Standardy profesjonalnej obsługi: jak ubiór personelu buduje prestiż restauracji?
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego Koszęcin - adres, dojazd i dostępność
- Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinach - kontakt, godziny, oferta artystyczna
- Apteki Koszęcin, powiat lubliniecki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Biblioteka w Strzebiniu - kontakt, karta biblioteczna, zasady wypożyczeń
- Urząd Stanu Cywilnego w Ciasnej - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Nadleśnictwo Lubliniec - kontakt, drewno opałowe, leśnictwa i zezwolenia
