Sytuacje życiowe mogą czasem być zaskakujące pod względem finansowym i wówczas klienci poszukują szybkich form pożyczkowych. Zazwyczaj są to gotówkowe na kilkanaście tysięcy złotych, często nie wystarczające na ważniejsze potrzeby. W takiej sytuacji można pokusić się o zawnioskowanie o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, która daje większe profity. Jednak nie jest ona dla wszystkich, ponieważ instytucja finansowa zabezpiecza się w postaci dostępu do własności nieruchomości.
Stąd też warto ją brać w sytuacjach nagłych, kiedy jest potrzeba spłaty ogromnego zadłużenia lub też jest potrzeba zmiany miejsca zamieszkania i rozpoczęcia nowego życia. Wiele osób nie może dostać kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej i w takiej sytuacji pożyczka pod zastaw nieruchomości również będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba na pewno podjąć się analizy, by sprawdzić jakie są koszty pożyczki, opłacalność, oprocentowanie i czas spłaty. Jeśli klientom nie zależy na nieruchomości, w której dawno nie mieszkają, nie mogą jej sprzedać, ani wynająć, czy też potrzebują pieniądze na remont, to pożyczka również spełni swoje zadanie.
Jej zaletą jest to, że udzielana jest na dowolny cel, z którego klient nie musi się tłumaczyć. Kolejne walory to niskie oprocentowanie, a także otrzymanie nawet do 80 procent wartości nieruchomości, co oznacza, że przy dobrej wycenie można w łatwy sposób uzyskać nawet czterysta tysięcy złotych.
Jak dostać i spłacić pożyczkę pod zastaw
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest łatwa do uzyskania, jeśli klient przedstawi wszystkie dokumenty i jego sytuacja wedle banku jest pozytywna. Są to dokumenty dotyczące nieruchomości, w tym akt notarialny i wypis z księgi wieczystej, ale również zaświadczenie o zarobkach, bilans własnej firmy, czy też zdolność kredytowa. Trzeba też wypełnić wniosek o pożyczkę, w którym także są pewne zobowiązania, finansowe, terminowe, a także wysokość pożyczki. Można otrzymać tylko 1 pożyczkę naraz bez względu na to, w jakiej instytucji jest ona udzielana. Przede wszystkim chodzi o to, by klient nie zadłużył się do tego stopnia, aby nie mógł tego spłacić.
Po ustaleniu wszystkich szczegółów następuje podpisanie umowy i zaczyna się termin spłat. Są one miesięczne, tak jak przy innych kredytach i wysokość rat może być ustalona jako malejąca lub stała. Są to pożyczki udzielane tylko w polskich złotówkach, chyba że klient stara się o nie w krajach europejskich. Pieniądze przychodzą na konto w ciągu kilku dni i można nimi dowolnie dysponować. Jeśli w trakcie spłacania są problemy finansowe, wówczas można powziąć 3 miesięczny okres karencji, po którym pożyczkę należy nadal spłacać.
Ostateczną formą jest zastaw nieruchomości, który zabezpiecza brak spłaty pożyczki, natomiast jest możliwość, by odkupić ją od instytucji finansowej na specjalnych zasadach. Stąd też warto rozsądnie podejmować decyzję o tym, które mieszkania czy domy wchodzą w rachubę zastawu, aby nie okazało się, że klient stracił przez zadłużenie dach nad głową.
Więcej informacji
Pożyczki pod zastaw z KonsorcjumFinansowe.pl
- zapoznaj się z ofertą pożyczki