Jest nam niezmiernie miło podzielić się informacją, iż Stowarzyszenie Amicus w Lublińcu otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” edycja 2019 r. W ramach realizacji zadania pt.: „RAZEM BUDUJEMY RODZINĘ” Stowarzyszenie otrzymało ponad 30 tysięcy złotych.
Projekt organizowany jest na rzecz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu i ich rodzin. Głównym jego celem jest umożliwienie im przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły, poprzez podniesienie ich poziomu świadomości o tkwiących w nich możliwościach oraz przysługujących i prawach.
Beneficjenci zadania otrzymają wsparcie w postaci aktywizacji społecznej, psychicznej oraz fizycznej. W ramach projektu chcemy wspierać utworzoną w ŚDS grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych. Działania projektowe rozpoczną się w czerwcu i potrwają do końca listopada 2019 roku.
Warto przypomnieć, że Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu jest dziennym ośrodkiem wsparcia. Na co dzień pomaga się w nim osobom niepełnosprawnym świadcząc usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych. Polegają one na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.