Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Proteza ruchoma może powodować dyskomfort. Most protetyczny wymaga naruszenia okolicznych zębów. Gdy liczy się wygoda, trwałość i estetyka, warto postawić na implanty zębów.

Nowoczesna stomatologia pozwala na cieszenie się pięknym uśmiechem na lata. Wtedy, gdy pojawiają się braki zębowe pojedyncze albo mnogie, nie trzeba wcale decydować się na protezę. Alternatywny wybór to implanty stomatologiczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem również w Polsce.

Jeśli chcemy zdecydować się na implanty zębów Katowice to jedno z wielu miast, które oferuje nam usługi w tym zakresie. Wykonuje je także klinika Peri-Ort.

Na czym polega leczenie implantologiczne? Kiedy warto je wybrać? Z jakimi kosztami za implanty w Katowicach i w innych miastach trzeba się liczyć?

Czym jest implantologia Katowice i implant stomatologiczny?

Implantologia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która koncentruje się na leczeniu z wykorzystaniem implantów zębowych. Leczenie to służy uzupełnianiu ubytków zębowych u pacjentów, którym zależy na zachowaniu codziennej wygody swojego życia.

Gdy interesuje nas implantologia Katowice to miasto, w którym można skorzystać z profesjonalnego leczenia w wielu uznanych klinikach i gabinetach.

Implant stomatologiczny to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które składa się z trzech głównych elementów:

  • wszczepu z tytanu w kształcie śrubki – jest umieszczany w kości żuchwy albo szczęki pacjenta i służy jak korzeń
  • mostu albo korony protetycznej – jest elementem widocznym w jamie ustnej, najczęściej uzupełnienia te wykonuje się z trwałej i wytrzymałej porcelany, dlatego idealnie imitują naturalny wygląd zębów
  • łącznika – jest to element umieszczany pomiędzy wszczepem oraz mostem lub koroną

W użyciu znajdują się różnego rodzaju implanty zębowe Katowice i działające w tym mieście gabinety stosują implanty wielu producentów, dlatego też można dobrać dla siebie najlepszą ofertę.

Kiedy warto skorzystać z implantów zębowych w Katowicach?

Implanty zębowe w Katowicach to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chciałby cieszyć się pięknym uśmiechem na długie lata.

Warto jednak wskazać, że implanty to nie tylko estetyka – mają również szereg innych zalet, które powodują, że są bardzo dobrą alternatywą dla innych metod uzupełnień. Są bardzo trwałe – mogą wytrzymać nawet przez ponad 20 lat, są uzupełnieniem stałym, które nie wywołuje dyskomfortu. Można także dbać o nie tak, jak o inne zęby.

Również implanty w Katowicach nie powodują konieczności leczenia kanałowego oraz oszlifowania okolicznych zębów, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych mostów protetycznych.

Implanty zębowe polecane są dla osób:

  • z pojedynczymi brakami – implant pozwala wtedy na uzupełnienie jednego braku – stosuje się wszczep z pojedynczą koroną
  • z wieloma brakami – na kilku wszczepach osadza się indywidualnie zaprojektowane korony protetyczne
  • z bezzębiem – dla osób, które w ogóle nie mają naturalnych zębów – wtedy stosuje się także specjalne mosty protetyczne, które osadzane są na kilku wszczepach umieszczonych w kościach żuchwy i szczęki

Gdzie można skorzystać z implantów zębowych na Śląsku?

Jeśli chcemy zdecydować się na implanty Śląsk ma wiele polecanych gabinetów i klinik stomatologicznych w Katowicach oferujących tego rodzaju usługi.

Po wprowadzeniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „implanty Katowice” i podobnych możemy zapoznać się z adresami placówek, które zajmują się świadczeniem leczenia implantologicznego.

Za implanty zapłacimy od około 3,5 tysięcy złotych do ponad 5 tysięcy złotych. Cenniki można sprawdzić na stronach gabinetów.

Zatem jeśli chcemy wybrać implanty zębów w Katowicach albo w innym mieście, wybór klinik i gabinetów jest szeroki. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem na lata, warto zdecydować się na rekomendowanych specjalistów!

Implanty zębów Katowice. Implanty stomatologiczne to dobry wybór