Używane samochody dostawcze – czy warto wziąć pod uwagę modele poleasingowe?

Zakup firmowego auta to zawsze spory wydatek, dlatego warto śledzić rynek wtórny, na którym mogą pojawić się zaledwie kilkuletnie auta w bardzo dobrym stanie i niskich cenach. Świetnym rozwiązaniem są modele poleasingowe – samochody dostawcze oraz osobowe z tej kategorii potrafią być naprawdę tanie. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie auta poleasingowe można znaleźć na rynku?

Leasing jest niezwykle popularny wśród polskich firm, umożliwia bowiem szybkie zbudowanie dużej floty bez wydawania majątku na zakup nowych samochodów. Dzięki niemu przedsiębiorstwo może w pełni wyposażyć się w nowoczesne auta na gwarancji producenta, płacąc jedynie comiesięczne raty na korzystnych warunkach. Dzięki wielu zaletom, większość firm w naszym kraju korzysta z tego rozwiązania – w efekcie, kiedy skończy się umowa, na rynek wtórny trafia wiele używanych, zaledwie kilkuletnich aut. Wśród nich znajdują się również samochody dostawcze poleasingowe (Arval jest jedną z firm, prowadzących sprzedaż tego typu modeli), stanowiące świetną okazję dla wielu przedsiębiorców.

Nowe pojazdy dostawcze stanowią bardzo wysoki koszt, a jeśli firma nie chce zdecydować się na leasing – najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ofert na rynku wtórnym. Pofirmowe auta używane tego typu bardzo często można znaleźć w świetnym stanie technicznym. Najczęściej są to pojazdy kilkuletnie, występujące w całym przekroju modeli i marek, najczęściej wybieranych przez firmy. Duża różnorodność pozwala na znalezienie upatrzonej wcześniej wersji, o dowolnej ładowności, opcji silnika i mocy. Są to więc nowoczesne, często dobrze wyposażone modele, które spełnią wszystkie oczekiwania i doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie firmowej floty. Można znaleźć samochody dostawcze używane do 3,5 t, bardzo często wykorzystywane w firmach, lub modele o większej ładowności, w zależności od potrzeb.

Dostawcze samochody używane – czy warto?

Poleasingowe samochody dostawcze mają kilka większych zalet, dzięki którym wielu przedsiębiorców decyduje się na włączenie ich do swojej floty. Oczywiście najbardziej widoczną korzyścią jest niska cena tego typu pojazdów – ze względu na ich wcześniejsze wykorzystanie oraz fakt, że najczęściej nie posiadają już gwarancji producenta, są wystawiane na bardzo korzystnych warunkach.

Źródło samochodów używanych, jakim są firmy leasingowe, jest również wskazane ze względu na łatwą do prześwietlenia historię pojazdu. Zazwyczaj wszystkie przeprowadzane na nim naprawy i serwis są szczegółowo rejestrowane, dzięki czemu przyszły właściciel może dokładnie sprawdzić, co przeszedł dany model. Dodatkowo najczęściej są to auta z polskich salonów, co dla wielu osób również jest zaletą.

Kolejnym plusem jest fakt, że samochody dostawcze poleasingowe to modele sprawdzone – po kilku latach od ich wypuszczenia można z łatwością znaleźć opinie na temat danej wersji silnika czy niezawodności auta, tego, jak sprawdza się na różnych trasach, jak wygląda kwestia spalania itp. Dzięki temu o wiele łatwiej jest podjąć decyzję co do wyboru odpowiedniej dla danej firmy opcji.

Używane samochody dostawcze – dla kogo?

Poleasingowe auta dostawcze na sprzedaż to opcja dla każdego przedsiębiorcy, który chce zyskać niemal nowe pojazdy w bardzo dobrym stanie, nie płacąc przy tym majątku. Warto śledzić oferty firm leasingowych z Warszawy, w których pojawia się wiele modeli tego typu – można dzięki temu trafić na upatrzony wcześniej pojazd lub wybrać najbardziej korzystną opcję, która idealnie sprawdzi się w danym przedsiębiorstwie.