Niektórzy ludzie lubią lub muszą podróżować za pomocą transportu publicznego. Niektórzy wybierają taką formę podróży, aby dogłębnie poczuć atmosferę danego miejsca. Inni wybierają własny samochód ze względu na swobodę, jaką nam daje przy wyborze miejsc, które chcemy odwiedzić. Niektóre miejsca przecież nie są dobrze skomunikowane przez transport publiczny. Co zrobić, jeśli nasze auto się zepsuło i nie można z niego skorzystać? A co jeśli dojazd do miejsca docelowego zająłby zbyt dużo czasu i wysiłku? Moją propozycją jest wynajęcie samochodu z wypożyczalni. Nie jest to już tak droga usługa jak kiedyś i dużo osób jest w stanie sobie na nią pozwolić.

Wypożyczalnia samochodów - jak wybrać?

Panuje dość duża konkurencja na rynku wynajmu krótkoterminowego aut w obecnych czasach. Dlatego myślę, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli jedziecie na wakacje do Szczecina lub gdzieś w pobliżu to spójrzcie na tą propozycję: wypożyczalnia samochodów Szczecin. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która zajmuje się wynajmowaniem samochodów? Otóż należy zwrócić uwagę, w jakiej formie wymagana jest opłata wynajmu auta. Dużo firm wymaga karty kredytowej, a wiadomo, że nie wszyscy z nas ją posiadają. Druga rzecz to kaucja. Niektóre przedsiębiorstwa pobierają kaucję i to wcale nie małą w czasie rezerwacji auta. Jeśli nie będzie żadnych uszkodzeń na samochodzie to kaucja oczywiście wraca do nas, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami i zamrożonymi pieniędzmi nawet na kilka tygodni. Trzecia rzecz to limit kilometrów. Jest to ważny czynnik, jeśli zamierzamy na naszych wakacjach przejechać dużą ilość kilometrów. Za każdy kilometr więcej, niż jest w regulaminie zapisane, zostanie nałożona kara. Kolejna rzecz to ograniczenie wieku kierowcy. Jest to ważne w przypadku, gdy kierowca ma mniej niż 25 lat i zdał na prawo jazdy mniej niż rok temu. Otóż kierowca w większości przypadków musi mieć co najmniej 21 lat skończonych, a dla osób pomiędzy 21 a 25 rokiem życia są naliczane dodatkowe opłaty dzienne. Również osoby poniżej 25 roku życia nie wynajmą samochodu luksusowego czy sportowego. Następna rzecz dotyczy tylko przypadków, gdy auto ma być podstawione w nietypowe miejsce, np. pod hotel. Niektóre wypożyczalnie maja taką usługę dodatkowo płatną. W wypożyczalni, która została wspomniana wyżej, taka usługa jest darmowa przy terminie wynajmu dłuższym niż 3 dni.

Wypadek i co dalej?

No dobra mieliśmy wypadek i co teraz? Otóż większość wypożyczalni posiada własne podstawowe ubezpieczenia OC i AC już wliczone w cenę wynajmu samochodu. Można je także rozszerzyć, jeśli ktoś czuje taka potrzebę. Zwróćcie uwagę, że te firmy wynajmujące samochody nie mają powiązań z firmami ubezpieczeniowymi. Często takie ubezpieczenie z wypożyczalni ma zapis o wkładzie własnym w ubezpieczenie. Jest to limit kwoty, którą pokryje klient z własnej kieszeni w przypadku uszkodzeń. Jeśli zaś uszkodzenia będą poważniejsze i naprawa droższa, to powyżej tej kwoty to wypożyczalnia pokrywa naprawę. Czy zostaniemy bez auta? Niekoniecznie. Zawsze możemy ubiegać się o samochód zastępczy z oc sprawcy warta i nadal bez problemów będziemy mogli kontynuować naszą podróż.

Czym się przemieszczać w czasie podróży?