Doradztwo kredytowe - dla kogo?

Nie zależnie od tego czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy prowadzimy firmę, nie jesteśmy wstanie przewidzieć tego, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej. Często zachodzić także potrzeba otrzymania dodatkowej gotówki na nieprzewidziane wydatki lub po prostu przeanalizowanie zdolności kredytowej i całej sytuacji finansowej w której my lub nasza firma się znajduje. Bez względu na to, jeśli staramy się o wsparcie finansowe mamy do czynienia z ogromną ilością banków, z których każdy z nich ma inną ofertę produktów finansowych. Naszym nadrzędnym celem zawsze jest wybór jak najkorzystniejszej z nich, a także dopełnienie wszelkich formalności w jak najkrótszym, możliwym czasie. Właśnie w tym celu możemy skorzystać z usług doradcy kredytowego.

Dla kogo jest doradztwo kredytowe?

Można jasno stwierdzić, że doradztwo kredytowe jest dla wszystkich. Bez względu na to czy jesteśmy osoba prywatną, czy właścicielami prężnie rozwijającej się firmy. Nieprzewidziane wydatki, czy dość ciężka sytuacja finansowa, może przytrafić się nam w każdej chwili. Banki zwykle mają bogata ofertę produktów finansowych, jednocześnie każdy z nich opatrzony jest surowymi wymaganiami i restrykcjami. Jeśli nie posiadamy wystarczającego rozeznania i wiedzy z zakresu rynku finansowego, bardzo szybko możemy podjąć decyzję, która nie będzie dla nas korzystna. Doradztwo kredytowe to usługa dzięki której, odpowiednia osoba, doświadczona i kompetentna w obiektywny sposób przedstawi nam oferty banków, a także pomoże nam wybrać tę, która pasuje do naszych potrzeb i możliwości. Co więcej doradca kredytowy pomoże przeanalizować naszą sytuację finansową i sprawdzi naszą zdolność kredytową, dzięki czemu będziemy mogli podjąć obiektywną decyzję, odnośnie tego o który kredyt i w jakim banku możemy się postarać. Doradztwo kredytowe jest w szacowności polecane firmom, które chcą poprawić swoją sytuację i płynność finansową, a także chcą zasięgnąć informacji odnośnie produktów bankowych przeznaczonych dla firm i przedsiębiorców.

Dlaczego warto skorzystać z tej pomocy?

Doradztwo kredytowe może być nieoceniona pomocą, ale przede wszystkim wsparciem. Dzięki niemu zaoszczędzimy sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na wizyty w bankach by zebrać odpowiednie informacje odnośnie ich oferty. Co więcej, doradca kredytowy każdą z ofert przedstawi nam w sposób zrozumiały i przejrzysty nie pomijając zalet i wad danego rozwiązania. Finalnie, pomoże on nam w obliczeniu zdolności kredytowej, w zależności od banku, w którym staramy się o wsparcie finansowe. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko tego, że nasz wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony negatywnie. Istotny jest także fakt, że doradca kredytowy może wziąć na siebie odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich formalności począwszy od przygotowania wniosku, aż po sam proces jego złożenia. Istotny jest fakt, że doradca kredytowy, posiada szeroką wiedzą o różnorodnych promocjach bankowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać jeszcze korzystniejszą ofertę.

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź dodatkowe informacje o tym, jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym - dowiedz się więcej