Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Dlaczego przestałem pić alkohol i ty też powinieneś

Jest wiele powodów, dla których przestałam pić alkohol. Alkohol jest substancją toksyczną, która zmienia nasz nastrój i zachowanie. Zaburza również nasze hormony i może powodować stres lub niepokój. Z tych powodów postanowiłem przestać pić alkohol. Te skutki zaczęły być wyraźnie widoczne w moim życiu. Kiedyś lubiłam smak alkoholu, ale stwierdziłam, że wprawia mnie w dziwne nastroje i irytację.

Kac też był dla mnie ogromnym środkiem odstraszającym, ponieważ po prostu nie byłam w stanie zwlec się z łóżka i wykonywać swoje obwiązki. Kac to okropne uczucie! Nie mogę wstać z łóżka, a mój umysł jest pochmurny, wyłączony z funkcjonowania. Przestałam pić alkohol, bo bałam się zachorowania na alkoholizm. Kiedy piłem, zaczęło to wpływać na to, jak dobrze wykonywałem swoją pracę. Trudno mi było też nie pić, gdy w pobliżu byli inni ludzie. Jak jest teraz?

Czy da się funkcjonować społecznie bez spożywania alkoholu?

Po pierwsze, już mnie to nie interesuje. Postawiłam sobie ca cel, że przestanę pić alkohol i tak się zawzięłam, że się udało. Wypiłam już zdecydowanie za dużo. Piłam codziennie, czasem więcej niż raz dziennie i zaczynało to odbijać się na moim zdrowiu. Postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić, zanim sprawy się pogorszą, więc postawiłam sobie za cel niepicie alkoholu przez cały grudzień. I tak pozostało do dziś. Jeżeli już sięgam po lampkę wina, to zawsze z jakiejś wyjątkowej okazji. Ostatnio po 4 latach wróciła moja siostra ze Stanów, to była dobra okazja do skosztowania dobrego wina. Niestety siostra nie mogła się u mnie zatrzymać, dlatego przed wyjściem sprawdziła jeszcze ile ma alkoholu we krwi przez alkomat przesiewowy.

Po drugie, picie każdego dnia stawało się zbyt drogie. Po trzecie, codzienne picie alkoholu jest niezdrowe dla ciała i umysłu. Nie mówię, że w ogóle nie powinieneś pić; po prostu bądź bardziej kreatywny przy swoich napojach i ciesz się piciem czegoś innego niż piwo lub wino.

Dlaczego powinieneś przestać pić alkohol i przejść na herbatę?

Alkohol jest najczęściej nadużywanym narkotykiem wśród młodzieży. Odpowiada za 4 na 5 przypadków uzależnienia młodzieży. Oto kilka powodów, dla których musisz przestać pić alkohol i zamiast tego zacząć pić herbatę:

  • palenie papierosów może powodować raka, choroby serca, udar i inne przewlekłe choroby płuc. Spożywanie alkoholu wiąże się z rakiem jamy ustnej, przełyku, wątroby, okrężnicy, odbytnicy i piersi.
  • osoby pijące herbatę mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II (postać cukrzycy), choroby układu krążenia lub udar mózgu niż osoby pijące alkohol.
  • palacze pijący alkohol są bardziej narażeni niż palacze pijący herbatę. Kiedy ludzie piją herbatę zamiast alkoholu, ryzyko otyłości spada o 10%.