Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Kiedy warto skorzystać z doradztwa franczyzowego?

Pozornie wydaje się, że franczyza jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą prowadzić własną działalność gospodarczą, jednak z jakichś powodów nie chcą wchodzić w świat biznesu na własną rękę. Niemniej jednak okazuje się, że choć oferty franczyz są bardzo obiecujące, to jednak osoba, która nigdy nie miała do czynienia z biznesem, może pogubić się w gąszczu ustaleń czy dokumentacji. Wtedy też z pomocą przychodzi doradztwo franczyzowe.

Którą ofertę wybrać?

Potencjalny franczyzobiorca zwykle jest zdecydowany na to, w jakiej branży otworzy swój biznes. Obecnie w niemal każdej pojawia się bardzo wiele ofert franczyzy, co z jednej strony może dawać większy wybór, z drugiej zaś znacznie go utrudniać. Ofertę należy dobrać, mając na uwadze nie tylko własne zainteresowania czy wcześniejsze doświadczenie zawodowe, ale przede wszystkim możliwości. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwościach lokalowych oraz finansowych. Niektórzy franczyzobiorcy stawiają swoim partnerom również inne wymagania, które ci muszą spełniać. Zanim odpowiemy na konkretną ofertę franczyzy, warto skonsultować się z doradcą franczyzowym. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo cennego czasu, a także wybierzemy idealną dla siebie propozycję.

Negocjacja warunków umowy

Doradztwo franczyzowe często nie kończy się na wyborze właściwej oferty. Potencjalni franczyzobiorcy bardzo chętnie korzystają z pomocy doradcy, gdy przychodzi im negocjować warunki umowy. Co ważne, same umowy franczyzowe mogą zawierać dowolne (oczywiście w granicach prawa) zapisy. Co do zasady, franczyzodawca nie powinien jednoznacznie narzucać swoich warunków - franczyzobiorca może bowiem mieć możliwość zmiany wybranych, niekorzystnych dla siebie zapisów umowy. W negocjacjach z potencjalnym partnerem biznesowym może pomóc doświadczony doradca franczyzowy, który przede wszystkim zwróci uwagę na to, które punkty w umowie wymagają korekty. Dodatkowo może on podjąć się rozmów z franczyzodawcą, których celem będzie wypracowanie zadowalającego dla obu stron kompromisu. Doradca franczyzowy może towarzyszyć swojemu klientowi aż do samego sfinalizowania kontraktu, choć może on również pomóc w sytuacji, gdy na kolejnych etapach współpracy nastąpi konflikt pomiędzy stronami.

Poznaj odpowiedź na wszystkie pytania

Każdy, kto planuje otworzyć własny punkt franczyzowy, zwykle ma w głowie całe mnóstwo pytań, na które trudno znaleźć odpowiedź w internecie czy w książkach. Niektóre z nich dotyczą stricte oferty franczyzy, inne zaś traktują o ogólnych korzyściach czy kosztach, jakie będzie trzeba ponieść. Wszelkie wątpliwości jest w stanie rozwiać właśnie doradca franczyzowy, który ten model biznesu zna od podszewki. Dzięki jego wiedzy o wiele łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru konkretnej oferty, a także zaakceptowania warunków umowy. Doradztwo franczyzowe skierowane jest przede wszystkim do osób, które stawiają w świecie biznesu pierwsze kroki, a także dla tych, którzy chcą mieć pewność co do tego, na jakich warunkach będzie funkcjonować prowadzona przez nich działalność.