Trening pływacki dla początkujących

Pływanie jest podstawową umiejętnością życiową, którą powinieneś wiedzieć. To także świetny sposób na uzyskanie formy, który może pomóc w zapobieganiu chorobom serca, cukrzycy typu 2 i innym problemom zdrowotnym. Najłatwiej nauczyć się pływać, biorąc lekcje pływania u certyfikowanego instruktora – osobiście lub online. Jeśli jesteś początkujący, instruktor nauczy Cię podstawowych umiejętności pływania i bezpiecznego poruszania się w wodzie. Możesz również pobrać treningi pływackie dla początkujących ze stron internetowych takich jak Swimsmooth lub kupić filmy instruktażowe od Czerwonego Krzyża lub innych organizacji. Jeśli brzmi to przytłaczająco, nie martw się — istnieje wiele innych opcji na początek!

Różne rodzaje programów treningowych pływania

Pływanie jest niezbędną umiejętnością na całe życie. Przynosi korzyści ciału na wiele sposobów, w tym sprawności, zdrowia i ćwiczeń. Świat coraz częściej boryka się z katastrofami związanymi z wodą, co sprawia, że ta umiejętność staje się ważniejsza. W tym artykule omówiono różne rodzaje programów treningowych pływania dla dzieci i dorosłych. Pływanie zawsze było niezbędną umiejętnością życiową, która przynosi korzyści ciału na wiele sposobów, w tym sprawności, zdrowia i ćwiczeń. Jednak wraz z coraz częstszymi katastrofami związanymi z wodą na całym świecie ta umiejętność staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Istnieją różne rodzaje programów treningowych dla dzieci i dorosłych, które pomagają im nauczyć się pływać lub poprawić swoje umiejętności, aby mogły ratować się w sytuacji zagrożenia wodą.

Co musisz wiedzieć przed wejściem do basenu

Lato dobiega końca, a sezon basenowy właśnie się rozpoczął. Zanim wejdziesz do środka, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o basenach. Dzieci nigdy nie powinny pływać same, a jeśli to możliwe, ich opiekun powinien być cały czas w zasięgu wzroku. Obserwowanie dziecka przy jednoczesnym obserwowaniu innych dzieci i ich przyjaciół może być trudne. Dlatego znajdź ratownika i oddaj im swoje dzieci na kilka minut, abyś mógł się zrelaksować i cieszyć się wodą z nimi. Ważne jest, aby wziąć prysznic przed wejściem do jakiegokolwiek zbiornika wodnego, aby usunąć olejki lub filtry przeciwsłoneczne, które mogą stanowić zagrożenie w przypadku połknięcia lub dotknięcia błon śluzowych po zanurzeniu w wodzie. Upewnij się również, że twoje włosy są związane z tyłu. Woda jest w porządku, ale zanim zanurkujesz, pamiętaj o kilku rzeczach.

  1. Zawartość chloru w basenie może powodować wysuszanie i podrażnienie skóry. Niektórzy ludzie zgłaszali również wypadanie włosów po pływaniu w chlorowanym basenie.
  2. Pływacy powinni unikać picia z basenu, jeśli minęło mniej niż 24 godziny od ostatniego odkażenia chlorem lub innymi środkami dezynfekującymi.
  3. Jeśli masz otwarte rozcięcie lub zadrapanie, idź na spacer zamiast pływać, ponieważ istnieje potencjalne ryzyko infekcji bakteriami czającymi się w wodzie.
  4. Nie ma żadnych zasad zabraniających wnoszenia dzieci do basenów, ale powinny one być przez cały czas nadzorowane przez osobę dorosłą.