Bezpłatny koncert muzyki filmowej w MDK w Lublińcu już 9 maja
Zapraszamy na niezwykły wieczór pełen filmowych emocji i niezapomnianych melodii! Już 9 maja o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki filmowej "Kocham kino". Wydarzenie to zapewni miłośnikom kinematografii i muzyki wyjątkowe doznania artystyczne.
  1. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury.
  2. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
  3. Wykonawcą będzie Kwintet Śląskich Kameralistów.
  4. Koncert finansowany jest z budżetu miasta.

Historia Kwintetu Śląskich Kameralistów sięga ponad dwóch dekad wstecz, kiedy to grupa rozpoczęła swą działalność jako kwartet smyczkowy. Po kilku latach działalności, do zespołu dołączył kontrabas, co pozwoliło na poszerzenie repertuaru muzycznego. Kwintet znany jest z otwartości na różnorodne gatunki muzyczne, co potwierdzają ich albumy takie jak "Ba…Rockowo" i "Mecyje".

Ponieważ muzyka filmowa ma to magiczne działanie, że potrafi przenieść nas w czasie do najbardziej wzruszających momentów naszych ulubionych filmów, koncert „Kocham kino” obiecuje być prawdziwą uczta dla ducha. W repertuarze znajdą się utwory takich mistrzów jak Wojciech Kilar, Jerzy "Dudus" Matuszkiewicz, Waldemar Kazanecki oraz Henryk Kuźniak. Melodie z takich filmów jak "Alternatywy 4", "Vabank", "Ziemia obiecana", czy "Pan Tadeusz" z pewnością przywołają wspomnienia i wywołają emocje.

Koncert został zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne Śląskich Kameralistów, a jego realizacja została możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta. To doskonała okazja, aby wspólnie celebrować bogactwo polskiej muzyki filmowej i spędzić wieczór w otoczeniu pięknych dźwięków i wspomnień.


Dom Kultury w Lublińcu