Świętuj Dni Lublińca 2024: Koncerty, kabarety i jarmark rękodzieła
Przygotujcie się na niezapomniane chwile podczas Dni Lublińca 2024! Od 7 do 9 czerwca miasto będzie tętnić życiem dzięki różnorodnym atrakcjom, które zadowolą każdego – od miłośników muzyki, przez fanów kabaretu, aż po poszukiwaczy rękodzieła.
  1. Holi Święto Kolorów oraz koncerty na Bulwarze Franciszka Grotowskiego i Rynku Miejskim - 7 czerwca.
  2. Muzyka i taniec w Amfiteatrze - występy zespołów i koncert Oskara Cymsa - 8 czerwca.
  3. Strefa Dobrej Zabawy, Jarmark Rękodzieła i występy kabaretowe - 9 czerwca.

W piątek, 7 czerwca, o godzinie 16:00 na Bulwarze Franciszka Grotowskiego rozpocznie się Holi Święto Kolorów. Tego samego dnia o 19:00 na Rynku Miejskim wystąpią młodzi artyści z MDK, w tym sekcja Mażoretek oraz wokaliści. Kolejne wydarzenia wieczoru to koncerty zespołów We Just Do o 20:00 i Band Up o 20:45.

8 czerwca, w sobotę, w Amfiteatrze w Parku Miejskim, od 18:00 rozpoczną się występy Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”. Następnie, o 18:45, publiczność będzie mogła posłuchać „The Best Of…” w wykonaniu młodych artystów MDK, po czym o 19:30 na scenie pojawi się zespół 4Szmery. Gwiazdą wieczoru będzie Oskar Cyms, który zagra swój koncert o 22:00, zapowiadając niezapomniane emocje.

Oskar Cyms, zwycięzca XVIII edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, to młody artysta, którego charyzmatyczny głos zdobywa serca słuchaczy. Jego najnowsze single, takie jak „Daj mi znać”, „Nic więcej” oraz „Niech mówią”, podbiły playlisty największych stacji radiowych, a jego utwory zebrały już ponad 30 milionów wyświetleń na platformach streamingowych.

Niedziela, 9 czerwca, to dzień pełen różnorodnych atrakcji. O 15:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim otworzy się Strefa Dobrej Zabawy, gdzie dzieci będą mogły spotkać Elsę z „Krainy Lodu” oraz postacie ze „Zwierzogrodu”. Równocześnie na Jarmarku Rękodzieła fani niebanalnych przedmiotów będą mogli znaleźć coś dla siebie. O 17:00 na scenie pojawią się młodzi artyści MDK, a o 18:30 Kabaret Paranienormalni zapewni chwile pełne śmiechu. Na zakończenie dnia, o 21:00, Małgorzata Ostrowska zaprezentuje swoje największe przeboje.

Małgorzata Ostrowska, ikona polskiej sceny muzycznej lat 80., świętuje w tym roku 40-lecie swojej kariery artystycznej. Znana z takich hitów jak „Szklana pogoda”, „Droga Pani z TV” czy „Meluzyna”, jest laureatką „Bursztynowego Słowika” oraz tytułu „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Jej koncerty to zawsze wyjątkowe przeżycie, które zapada w pamięć na długo.

Przygotujcie się na pełen wrażeń weekend i dołączcie do nas podczas Dni Lublińca 2024. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, więc nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!


Na podst. Dom Kultury w Lublińcu