Rozpoczął się nowy nabór do Programu Mój Prąd z dotacjami na mikroinstalacje fotowoltaiczne
Rozpoczęła się VI edycja Programu Mój Prąd, który ma na celu wsparcie osób inwestujących w odnawialne źródła energii. To doskonała okazja dla mieszkańców, którzy planują montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii i ciepła.

Program Mój Prąd: Szczegóły i możliwości dofinansowania

Program Mój Prąd to inicjatywa, która zyskuje na popularności w Polsce. Dzięki niemu osoby fizyczne mogą uzyskać dotacje, które znacząco obniżają koszty związane z instalacją systemów odnawialnych źródeł energii. W ramach najnowszej edycji, która rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 9:00, dostępne są różne formy wsparcia finansowego. Zainteresowani mogą ubiegać się o dotację w wysokości od 6 do 7 tysięcy złotych na mikroinstalacje fotowoltaiczne, a także do 16 tysięcy złotych na magazyny energii elektrycznej oraz do 5 tysięcy na magazyny ciepła.

Wymogi i terminy składania wniosków

W ramach VI edycji Programu Mój Prąd przewidziano różne zasady dla zgłoszeń do przyłączenia. Dla mikroinstalacji PV, które zostaną zgłoszone do przyłączenia do 31 lipca 2024 roku, wsparcie finansowe można uzyskać na instalacje o mocy od 2 kW do 10 kW. Dofinansowanie wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych, nie przekraczając kwot określonych dla poszczególnych elementów. W przypadku zainstalowania dodatkowych urządzeń, możliwe jest uzyskanie dodatkowych środków.

Natomiast dla mikroinstalacji zgłoszonych po 1 sierpnia 2024 r. z obowiązkowym magazynem energii lub ciepła, moc instalacji będzie mogła wynosić od 2 kW do 20 kW. Dofinansowanie pozostaje na poziomie do 50% kosztów, z tym że maksymalne kwoty dotacji są podobne jak w poprzednich zasadach.

Wsparcie dla mieszkańców: Kontakt z ekodoradcą

Dla osób, które chcą skorzystać z programu, a potrzebują pomocy w zakresie składania wniosków, dostępny jest lubliniecki ekodoradca. Można się z nim skontaktować pod numerem telefonu, aby uzyskać potrzebne informacje i pomoc w procesie aplikacyjnym. To dobra okazja, aby nie tylko skorzystać z dofinansowania, ale także dowiedzieć się, jak wprowadzenie odnawialnych źródeł energii może wpłynąć na codzienne życie oraz domowy budżet.

Warto zainwestować w przyszłość i skorzystać z dostępnych środków, które mogą przyczynić się do znacznych oszczędności w dłuższej perspektywie.


Według informacji z: Urząd Miejski Lubliniec