Jesienne warsztaty w Nadleśnictwie Brynek — natura, fotografia i zioła

2 min czytania
Jesienne warsztaty w Nadleśnictwie Brynek — natura, fotografia i zioła

Jesień zaczyna się tuż za progiem lasu, a Nadleśnictwo Brynek szykuje serię zajęć, które łączą przyrodę z kreatywną praktyką. Cykl „Jesień w lesie – Skarby natury wokół nas” ma szansę zainteresować zarówno spacerowiczów, jak i tych, którzy chcą spróbować warsztatów fotograficznych, zielarskich czy kulinarnych.

  • Co to za cykl i kto poprowadzi spotkania
  • Jak, kiedy i gdzie się spotykamy

Co to za cykl i kto poprowadzi spotkania

Nadleśnictwo Brynek organizuje jesienne warsztaty edukacyjne i artystyczne, których celem jest przybliżenie wiedzy o przyrodzie, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i zachęta do twórczego kontaktu z lasem. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy, artyści i pasjonaci przyrody, a projekt jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 🍁

Jak, kiedy i gdzie się spotykamy

  • Miejsce: Nadleśnictwo Brynek

  • 18 października 2025 r. — „Portret rośliny”: warsztaty fotograficzne z techniki luksografii.
    I grupa – 10:45, II grupa – 11:45, III grupa – 12:45. Prowadzą: Sara i Zbigniew Janiga.

  • 25 października 2025 r. godz. 11:00 — „Zapomniane owoce lasu”: warsztaty kulinarno‑edukacyjne o dawnych sposobach przetwarzania dziko rosnących owoców. Prowadzą: Sara i Zbigniew Janiga.

  • 25 października 2025 r. godz. 15:00 — Ekologiczne warsztaty przyrodniczo‑fotograficzne: zajęcia teoretyczne i terenowe z obserwacji flory i fauny Nadleśnictwa. Prowadzący: Tomasz Sczansny.

  • 29 października 2025 r. godz. 16:00 — „Dziko rosnące zioła – od natury do praktyki”: o właściwościach i zastosowaniach ziół oraz tworzeniu kadzideł ziołowych. Prowadzą: Sara i Zbigniew Janiga.

  • 15 listopada 2025 r. godz. 11:00 — „Siła zdrowia – proste sposoby na odporność”: naturalne metody wzmacniania odporności z wykorzystaniem ziół. Prowadząca: Beata Paruzel.

  • 22 listopada 2025 r. godz. 11:00 — „Proste przepisy na domowe kosmetyki”: tworzenie naturalnych kosmetyków z składników leśnych i łąkowych. Prowadząca: Beata Paruzel.

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.

  • Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Dodatkowe informacje i szczegóły zapisów dostępne są na stronie: https://brynek.katowice.lasy.gov.pl

Przypomnienie praktyczne: Udział jest bezpłatny, ale warto zarezerwować miejsce wcześniej — liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy.

na podstawie: Dom Kultury w Lublińcu.

Autor: krystian