Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Maj i czerwiec to okres, w którym corocznie obserwuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży na różnego rodzaju wycieczki szkolne. Mundurowi przypominają, że przed każdym takim wyjazdem istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli autokaru, którym podróżować będą nasze dzieci. W tym celu konieczne jest odpowiednio wcześniejsze poinformowanie funkcjonariuszy KPP Lubliniec.

W trakcie kontroli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają zarówno stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na szkolne wycieczki ale również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Wszystkich organizatorów wyjazdów dla dzieci, ich opiekunów i rodziców chcących dokonać zgłoszenia takiej kontroli prosimy o wcześniejsze informowanie mundurowych. Informację o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokaru prosimy przekazać z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu, telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

Wydział Ruchu Drogowego KPP Lubliniec

tel. 34/353 22 92 , 34/353 22 97

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy, że kontrole autokarów przeprowadzane są po wcześniejszym zgłoszeniu na parkingu byłego PKS-u przy ulicy Paderewskiego w Lublińcu.