Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Rolety elektryczne nie muszą wymagać podłączenia do instalacji elektrycznej! Wystarczy zdecydować się na modele solarne, które pobierają energię z promieniowania słonecznego. To sprawdzony wybór do istniejących już budynków!

Nowoczesne rolety elektryczne są o wiele łatwiejsze w obsłudze niż modele ręczne. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk na pilocie albo odpowiednio je zaprogramować, aby otwarły się lub zamknęły.

Aby zamontować takie rolety okienne, trzeba było mieć podłączenie do sieci w miejscu ich montażu – przy każdej wnęce budowlanej, w której miały się znaleźć. Jednak obecnie nie jest to już konieczne!

W asortymencie francuskiego producenta rolet – firmy Bubendorff można znaleźć specjalne rolety solarne, które nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Więcej na ich temat można poczytać na stronie internetowej.

Co dokładnie warto wiedzieć o roletach solarnych? Czy to zawsze dobry wybór? Gdzie możemy je kupić?

Rolety okienne zasilane mocą słońca

Systemy solarne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem jako alternatywny sposób na pozyskanie energii. Z użyciem energii promieniowania słonecznego możemy podgrzewać wodę użytkową, ogrzewać dom, a także produkować prąd.

Taką możliwość dają nam także inteligentne rolety okienne solarne, które wyposażone są we własne panele fotowoltaiczne. Panele te pobierają stale energię promieniowania słonecznego, która potem przekształcana jest w prąd do zasilania rolety.

Takie rolety zewnętrzne nie wymagają już podłączenia do instalacji – dają nam zatem całkowitą niezależność od dostaw prądu i mogą działać także wtedy, gdy go nie ma!

Czy rolety okienne solarne działają zawsze?

Nowoczesne rolety na okno wykorzystujące systemy solarne pozwalają na pracę rolety nawet podczas pochmurnych dni. Wydajne panele fotowoltaiczne nie muszą być bezpośrednio naświetlane promieniami światła – ładują baterie do zasilania rolety nawet podczas pochmurnych dni.

Wobec tego elektryczne rolety solarne mogą działać przez cały rok – zarówno w ciągu lata, jak również zimą!

Rolety okienne solarne – automatyczna obsługa

Jednak praca niezależna od dostępu do prądu nie jest jedyną zaletą, jaką cechują się rolety solarne. Te rolety okienne zewnętrzne także wyróżniają się komfortową obsługą, która na pewno docenią użytkownicy lubiący nowe technologie.

Solarne rolety elektryczne mogą pracować na pilota, a także mogą być wyposażone w programatory do określania godzin pracy oraz w czujniki zmierzchu (nasłonecznienia), które automatycznie opuszczają rolety wieczorem i podnoszą o poranku.

Warto też wskazać, że rolety te mogą wchodzić w skład systemów typu inteligentny dom.

Rolety okienne solarne – kup na wymiar!

Rolety solarne możemy zamówić także jako rolety na wymiar – można dopasować je do każdego budynku. Producent może dopasować rolety do domów z mniejszymi i większym przeszkleniami, również do okien o niestandardowych wymiarach.

Gdy interesują nas takie rolety okienne cena ustalana jest indywidualnie. Najlepiej poprosić sprzedających o wykonanie wyceny. Można zrobić to również przez internet.

Rolety okienne solarne – idealny wybór dla istniejących już budynków!