Tradycyjnie w maju, w Lisowicach zorganizowano Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów. Pogoda dopisała więc zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, jakie towarzyszyły wydarzeniu.

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego trybu życia oraz Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki Joachim Smyła oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy medal. Tegoroczne odznaczenia były wyjątkowe, ponieważ widniała na nich Lisowicia bojani. Jest to największy na świecie gad ssakokształtny, którego skamieniałe szczątki zostały odkryte w wyrobisku cegielni Lipie Śląskie.

Wyniki rywalizacji oraz zdjęcia dostępne są na stronie internetowej: www.muzeumlisowice.pl, a relacja filmowa pod adresem: www.muzeumlisowice.pl.

Już dziś organizatorzy wydarzenia zapraszają każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek połączony z kreatywną zabawą, do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegu.

Źródło: Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach