Rynek produktów do malowania drewna jest niezwykle rozbudowany, dzięki czemu możemy cieszyć się nieograniczonym wyborem rodzajów i kolorów farb do malowania drewna. Preparaty przeznaczone do powierzchni drewnianych muszą posiadać szereg właściwości, które pozwolą na jego odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Warto również zadbać o nasze bezpieczeństwo, stosując środki bez zawartości lotnych związków organicznych. Takim produktem jest farba ekologiczna do drewna, która nie zagraża naszemu zdrowiu czy zdrowiu naszych dzieci. Farby eko do drewna na bazie wody są równie trwałe jak tradycyjne farby do drewna, dlatego nie musimy się martwić o ich jakość.

Farba do drewna – kolory w ofertach największych producentów

Gama kolorystyczna farb do malowania drewna na zewnątrz czy wewnątrz pozwala na eksperymenty. Kolorowe farby do drewna w odważnych, żywych odcieniach zyskują na popularności. Ogrodowe płotki czy huśtawki dziecięce w wyrazistych kolorach uatrakcyjniają przestrzeń użytkową, co jest szczególnie pożądane przy obecności dzieci. Bardziej stonowane kolory jak biała farba do drewna czy szara farba do drewna z kolei idealnie dopełnią pomieszczenia, w których zażywamy relaksu. Jasne farby do drewna również pozytywnie wpływają na optyczne powiększenie pomieszczeń, które nie posiadają zbyt dużego metrażu. Biala farba do drewna będzie świetnym sposobem na uzyskanie warstwy służącej jako podkład pod ciemne farby do drewna.

Dobra farba do drewna, niezależnie od koloru, powinna charakteryzować się jego dobrym nasyceniem, która nie będzie pozostawiać smug czy zacieków. Farba do drewna niezależnie od koloru powinna idealnie się rozprowadzać i ułatwiać zadanie malującemu, dzięki czemu remont może być łatwy i przyjemny.

Farby do drewna przyjazne środowisku

Malowanie drewna na zewnątrz

Najlepsza farba do drewna powinna być dobrze przystosowana do warunków, w jakich będzie używania. Farby zewnętrzne do drewna różnią się od zwykłych farb formułą i składem chemicznym, co pozwala na ich stosowanie nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Farby do drewna zewnątrzne nie tylko nadają pięknego, intensywnego kolorytu, ale również działają jak warstwa ochronna. Struktura drewna pomalowanego farbą do drewna na zewnątrz zyskuje kilkanaście lat dłuższej żywotności, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknymi meblami czy płotem przez długi czas.

Farby do drewna i kolory, jeśli chodzi o drewno na zewnątrz, w niczym nie różnią się od tradycyjnych środków. Warianty kolorystyczne pozwalają na odrobinę szaleństwa w naszym ogrodzie. Złota farba do drewna idealnie sprawdzi się jako dopełnienie stonowanych, neutralnych elementów dekoracyjnych. Farba biała do drewna dobrze spisze się w przypadku huśtawek czy foteli ogrodowych, co nada im nieco romantycznego charakteru.

Posiadacie drewniany parkiet, który wymaga drobnej renowacji? Warto zaopatrzyć się w farbę do parkietu od najlepszych producentów na rynku farb jak Trikkurila czy Beckers do drewna. Transparentna farba do drewna lub matowa farba do drewna w jasnym kolorze pozwoli uzyskać efekt co najmniej zadowalający.

Stare meble vintage to świetne dopełnienie nowoczesnych wnętrz. Renowacja sfatygowanych mebli to czysta przyjemność i świetna zabawa. Farba do malowania drewna w dowolnym kolorze może całkowicie odmienić styl i charakter danego pomieszczenia. Farba biała do drewna nada naszemu mieszkaniu nieco szyku i elegancji, a to wszystko możemy uzyskać niewielkim nakładem pieniężnym. Ponadto farbę do drewna białą możemy w każdej chwili zmienić na inny kolor.