Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

W ostatnich dniach lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, który po narkotykach usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie miasta Lublińca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, we wczesnych godzinach rannych na ulicy Powstańców Śląskich policjanci z Wydziału Prewencji KPP Lubliniec zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Honda, gdyż styl jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenia. Siedzący za kierownicą młody mężczyzna na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało, by znajdował się on pod wpływem alkoholu wobec czego mundurowi przeprowadzili test na zawartość środków odurzających w jego ślinie. Po kilku minutach narkotest potwierdził przypuszczenia mundurowych, że kontrolowany kierowca jest pod wpływem środka odurzającego. Mężczyźnie pobrano krew do badań oraz zatrzymano prawo jazdy. Tej samej procedurze poddany został w ubiegły wtorek 33-letni mieszkaniec Lublińca, zatrzymany przez stróżów prawa na ulicy Wąskiej. W tym przypadku narkotest również potwierdził, iż mężczyzna prowadził swój motorower będąc pod wpływem zabronionych środków. Teraz dalszym losem zatrzymanych mężczyzn zajmie się sąd. Za czyny których się dopuścili grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kierowco pamiętaj!

Prowadzenie samochodu po narkotykach wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu. Wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność prowadzenia samochodu nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Warto podkreślić, że do eliminowania z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem środków odurzających lublinieccy policjanci posiadają nowoczesne urządzenia i narkotesty. Teraz zaledwie w kilka minut mundurowi mogą zweryfikować, czy kierowca jest pod wpływem narkotyków.