Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Czy skuteczna dieta zawsze pociąga za sobą konieczność rezygnacji z własnych niezdrowych nawyków i wymaga sporych wyrzeczeń? Ciekawe spojrzenie na tą kwestię można znaleźć w artykule https://zdrowojemy.pl/dieta/diety-odchudzajace/odchudzanie-bez-wyrzeczen/ Okazuje się bowiem, że istnieją pewne sposoby, które pozwalają nam przejść przez dietę bez szwanku dla własnego zdrowia psychicznego i nie wywołają u nas szybkiego zniechęcenia rygorystycznymi wymaganiami dietetycznymi. Jakie to sposoby? Dowiesz się z tego artykułu.

Śpij więcej

Rada polegająca na spędzaniu większej ilości w łóżku nie zawsze jest prosta do zrealizowania. Jesteśmy obarczeni obowiązkami, pracą i zwykle zależy nam na tym, aby jak najlepiej wykorzystać nasz czas wolny. Okazuje się jednak, że dłuższe spanie pozwala w pewnym, niewielkim stopniu zrzucić zbędne kilogramy. Wynika to z prostego faktu – w trakcie snu, pomimo zmniejszonego metabolizmu, nie sięgamy po przekąski lub dodatkowe jedzenie, a nasz organizm wolniej przestawia się w inny tryb działania, zaraz po przebudzeniu.

Jedz to co lubisz w alternatywnej, mniej kalorycznej wersji

Zmiana chociażby stosowanego tłuszczu do smażenia potraw może mieć spore znaczenie w kwestii kaloryczności potraw. Jeśli preferujesz konkretne danie i nie wyobrażasz sobie, że możesz z niego całkowicie zrezygnować z powodu diety to warto rozważyć zastąpienie składników tego dania czymś mniej kalorycznym. Jeśli preferujesz pizzę z dużą ilością mięsa to warto stopniowo zastępować składniki takiej pizzy mniej kalorycznymi i zdrowszymi składnikami. Trzeba przyznać, że pizza z warzywami zamiast mięsa będzie trochę inaczej smakować, ale z czasem można się do tego przyzwyczaić w takim stopniu, że nie będzie mieć to dużego znaczenia.

Jak przejść przez trudną dietę?

Pozwól, aby to inni cię zmotywowali

Nie ma sensu ukrywać przed światem tego, że właśnie jesteś na diecie. Warto o tym często mówić i pozwolić, aby inni oceniali tego rezultaty. Można zarówno prowadzić własnego bloga, jak i opowiadać znajomym o tym jak przebiega nasze odchudzanie. Tego typu motywacja pomoże w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych, a pozytywna kontrola sprawowana przez przyjaciół i znajomych pozwoli unikać błędów żywieniowych. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa, że za pomocą wymówek lub bez racjonalnego uzasadnienia sięgniemy po niezdrowe jedzenie.

Metoda małych kroków

Przy zaplanowaniu diety powinniśmy wziąć pod uwagę nasze poprzednie próby odchudzania się, a także nasz stan zdrowia i przebyte choroby. Może chęć zrzucenia dużej ilości kilogramów jest bardzo kusząca, ale kolejna porażka może spowodować, że niełatwo będzie nam podjąć się kolejnych wyzwań. Warto więc skupić się na tym, aby wyznaczać małe cele i odnosić w nich sukcesy, które będą stanowić świetną motywację do kolejnych działań.