Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubliniec

Wszędzie tam, gdzie jest przemysł, znajdą się również zanieczyszczenia. To, w jaki sposób przedsiębiorca będzie ograniczał ich emisję, zależne jest od tego, jakich rozwiązań użyje. Jednym z najlepszych technologicznie rozwiązań mechanicznego wychwytywania pyłów są właśnie worki filtracyjne. To one sprawdzają się tam, gdzie agresywne chemicznie środowisko wymaga użycia odpowiednio wytrzymałych materiałów do filtracji rozgrzanych pyłów. Odpady w postaci pyłu źle wpływają na środowisko, dlatego każdy odpowiedzialny przedsiębiorca powinien wykorzystywać worki filtracyjne. Czym są, z czego się je wytwarza, gdzie się je stosuje? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Do czego używane są worki filtracyjne?

Worki filtracyjne tworzone są w różnych formach i z różnych materiałów, by mogły pełnić swoją funkcję w wielu różnych gałęziach przemysłu. Worek filtracyjny z meta-aramidu znajdzie zastosowanie w przemyśle odlewniczym przy odpylaniu żeliwiaków, a także w przemyśle gipsowym czy w każdej wytwórni masy bitumicznej. Natomiast worek z PTFE będzie mógł wytrzymać temperatury sięgające nawet 280 stopni Celsjusza i w dużym stopniu odpylać rozgrzane gazy. Co to w praktyce oznacza? Że worków filtracyjnych używa się tam, gdzie emitowane są pyły, a więc nie tylko w przemyśle chemicznym, również w przemyśle drzewnym czy w przetwórstwie żywności. Zadaniem worka jest ograniczanie emisji pyłów do środowiska. Worki dobierane są więc odpowiednio do określonego typu przemysłu. Inne worki znajdą zastosowanie w przemyśle ciężkim, inne w lekkim. Jedne będą wytrzymałe na wysokie temperatury, inne świetnie się sprawdzą wtedy, gdy temperatura filtrowanych substancji nie przekroczy 90 stopni Celsjusza. Worki filtracyjne najczęściej wykonuje się z wcześniej wspomnianych materiałów syntetycznych, czyli włókien poliestrowych, poliimidowych czy szklanych, ale czasem stosuje się również bawełnę.

Worki filtracyjne: gdzie ich szukać?

Najlepiej w sklepach, które zajmują się ich sprzedażą zawodowo, a więc mają bogatą ofertę dla swoich klientów. Takim sklepem jest na przykład gekofiltration.pl, który oferuje szeroką gamę worków filtracyjnych wykonanych z różnych materiałów. Kupując w tym sklepie, można liczyć na najwyższą jakość wykonania, a także na konkurencyjne ceny w porównaniu z produktami innych sklepów. Przy tak ważnej kwestii, jak dbanie o środowisko naturalne, nie warto oszczędzać. Lepiej zdać się na jakość, a wtedy nawet najprężniej działająca fabryka nie będzie miała problemu z ograniczaniem emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. Produkty ze skepu gekofiltration.pl to najwyższa jakość!

Worki filtracyjne, czyli o mechanicznym filtrowaniu pyłów