Młodzi ortograficzni mistrzowie zmierzyli się w XXIII Powiatowym Konkursie w Lublińcu
Młode talenty pisowni świętują sukcesy – szkolne zmagania ortograficzne przyciągnęły najlepszych!

W naszej społeczności, gdzie rozwój edukacyjny i wspieranie młodych talentów stanowi ważny element budowania przyszłości, XXIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu, stał się areną intelektualnego pojedynku najbardziej błyskotliwych umysłów. Pod Honorowym Patronatem Starosty Lublinieckiego, Joachima Smyły, wydarzenie to nie tylko promowało znaczenie poprawnej polszczyzny, ale również stworzyło przestrzeń dla zdrowej rywalizacji i wymiany doświadczeń edukacyjnych pomiędzy uczniami z różnych szkół.

  1. Wydarzenie odbyło się 14 marca i zgromadziło 26 uczestników z ośmiu szkół.
  2. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, wykazując się doskonałą znajomością zasad ortografii.
  3. 20 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie, podczas którego nagrody wręczył sam starosta Joachim Smyła.
  4. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuły Mistrzów Ortografii oraz cenne wyróżnienia.

Zmagania ortograficzne to nie tylko okazja do wykazania się wiedzą, ale również ważny element motywujący do dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności językowych. Triumfatorzy i uczestnicy konkursu, pokazali, że młodzież naszego powiatu ma ogromny potencjał i znakomicie radzi sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi współczesna edukacja. Wśród wyłonionych laureatów znaleźli się:

Kategoria kl. IV-VI:

Mistrz Ortografii: Julia Kandzia, Wicemistrz Ortografii: Zuzanna Pokaczajło, Laureat III miejsca: Marta Pradelok. Warto również wspomnieć o uczniach, którzy otrzymali wyróżnienia: Zuzanna Marszałek i Liliana Mazur.

Kategoria kl. VII-VIII:

Mistrz Ortografii: Marta Kopycka, Wicemistrz Ortografii: Natalia Kluge, Laureat III miejsca: Olga Kanclerz. Wyróżnienia w tej kategorii przypadły Szymonowi Łodzińskiemu oraz Łukaszowi Irzykowskiemu.

Osiągnięcia te są dowodem na to, że młodzież z naszego powiatu ma nie tylko imponującą wiedzę, ale i ogromne aspiracje. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Niech te osiągnięcia staną się inspiracją dla innych i przypomnieniem o wartościach, jakie niesie za sobą ciągłe doskonalenie swoich umiejętności.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Lublińcu