Kwintet Śląskich Kameralistów oczarował Lubliniec muzyką filmową
Kwintet Śląskich Kameralistów oczarował melomanów w Miejskim Domu Kultury
  1. W czwartek 9 maja, w Miejskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert muzyki filmowej.
  2. Wystąpił Kwintet Śląskich Kameralistów, prezentując utwory z popularnych filmów i seriali.
  3. Artystom przyznano owacje na stojąco za ich interpretacje melodii z takich dzieł jak "Titanic" czy "Mamma Mia".
  4. Zespół składał się z pięciu utalentowanych muzyków, w tym Katarzyny Biedrowskiej na wiolonczeli i Dariusza Zbocha na skrzypcach.

Wspomniany wieczór w Miejskim Domu Kultury przyniósł mieszkańcom nie tylko chwilę relaksu, ale też podróż przez znane i lubiane melodie filmowe. W wykonaniu Kwintetu Śląskich Kameralistów, klasyki kina nabrały nowego, emocjonującego wymiaru. Wydarzenie to stało się prawdziwą uczta dla uszu i ducha, co potwierdziła reakcja publiczności – entuzjastyczne brawa i owacje na stojąco po każdym zagranej melodii.

Zespół, w skład którego wchodziła Katarzyna Biedrowska (wiolonczela), Dariusz Zboch i Jakub Łysik (skrzypce), Jarosław Marzec (altówka) oraz Dawid Lewandowski (kontrabas), wykazał się nie tylko techniczną biegłością, ale też zdolnością do emocjonalnego oddania charakteru filmowych melodii. Ich interpretacje utworów z "Pan Tadeusza", "Nocy i dni" czy "Czterdziestolatka" były spotkane z ciepłym przyjęciem ze strony publiczności, która nie szczędziła oklasków.

Wydarzenie to było wyjątkową okazją, aby przypomnieć sobie niektóre z najważniejszych momentów polskiego i światowego kina, a także by docenić talent i pasję lokalnych artystów. Dzięki ich zaangażowaniu, wieczór w Miejskim Domu Kultury na długo zostanie w pamięci uczestników jako chwila pełna emocji i artystycznych wrażeń.


Wg inf z: MDK w Lublińcu