MDK Lubliniec zaprasza na finał
W najbliższą sobotę, 25 maja, Miejski Dom Kultury po raz dziewiąty zaprasza na wydarzenie "Twoje TAK ma ZNACZENIE", które promuje zdrowie i profilaktykę medyczną. W ramach tego dnia, mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad ekspertów, a zakończenie dnia uświetni występ Teatru po Pracy.
  • Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w miasteczku zdrowia.
  • Atrakcje dla najmłodszych oraz strefa sportowa.
  • Występ Teatru po Pracy o godzinie 16:00 - spektakl "Tu i teraz".
  • Wejściówki dostępne od 15 maja, zarówno online, jak i w kasie MDK.

Kampania tego roku nosi hasło "Nie bój się diagnozy i walcz". Jest to przypomnienie, że profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób mogą znacząco wpływać na skuteczność leczenia. Spektakl "Tu i teraz", który zostanie zaprezentowany przez Teatr po Pracy, porusza tematykę życia w cieniu choroby, skupiając się na historiach z życia wziętych, które mogą się wydarzyć każdemu z nas. Dramat, napisany przez Agnieszkę Raj, reżyserkę spektaklu, ukazuje jak diagnoza może zmienić perspektywę życiową na "tu i teraz", jednocześnie nie pozwalając tracić nadziei.

Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję, aby w przyjaznej, festiwalowej atmosferze zatroszczyć się o własne zdrowie i jednocześnie cieszyć się kulturą wysoką. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie - od najmłodszych, po seniorów. To też przypomnienie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto więc wybrać się do Miejskiego Domu Kultury i spędzić sobotę na dbaniu o zdrowie i ducha.


Opierając się na: Dom Kultury w Lublińcu